Cem Bölükbaşı, birincileri başarmanın peşinde

Bakec

New member
Cem Bölükbaşı, birincileri başarmanın peşinde
2022 döneminde Formula 2 Dünya Şampiyonası’nda uğraş edecek ulusal pilot Cem Bölükbaşı, pistlerde birincileri başarmak istediğini söylemiş oldu.

E-spordaki muvaffakiyetlerini pistlere de taşıyan 23 yaşındaki şoför, GT4 Avrupa ile Euroformula Open serilerinde elde ettiği derecelerle dikkati çekti. F3 Asya Serisi’nde de yarışan Cem Bölükbaşı, 2022 dönemi öncesi Van Amersfoort Racing grubuyla Formula 2 test sürüşlerine katıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başşehri Abu Dabi’de gerçekleştirilen test yarışlarında en başarılı 10 pilot içinde yer alan Cem Bölükbaşı, yeni dönem öncesi Çekya grubu Charouz Racing System ile mutabakata vardı. E-spordan Formula 2’ye yükselerek dünyada bir birincisi başaran Cem Bölükbaşı, mesleğinde yeni bir sayfa açtı.

Cem Bölükbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, F2 Dünya Şampiyonası’nda müsabaka hakkı elde ederek hayallerinden birini gerçekleştirdiğini belirtti.

Çok heyecanlı ve memnun olduğunu lisana getiren 23 yaşındaki pilot, “En güzel performansımızı sergilememiz gerekiyor. 2021 bizim için fazlaca düzgün geçti. 2022’yi de en az 2021 kadar âlâ geçirmemiz gerek. Hatta katbekat daha güzel yapmamız gerekiyor. Kendimizi göstermeye devam edeceğiz. Öykümüze sonuna kadar devam etmek, birincileri başarmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

“Formula 2’de kendimi göstermek istiyorum”

Simülasyon yarışlardan Formula 1‘e yükselen birinci pilot olmayı hayal ettiğini vurgulayan Cem Bölükbaşı, şu görüşleri aktardı:

“Bunu düşlerde görüyorsunuz doğal ki. Aslında hayaller teker teker gerçek oluyor. Bunun için çalışıyoruz. Bu gerçekleşene kadar çalışmaya devam edeceğiz. Gerçekleşirse de orada (F1) yükselmek için çalışmaya devam edeceğiz. F2 Dünya Şampiyonası’nda yarışmak şu ana kadar attığımız en büyük adım. Dünyada bir birincisi başardık lakin aslında bu işin birinci basamağıydı. En büyük hayalim F1’e girebilmek fakat şu an F2’deki performansıma odaklıyım. Elimden gelenin en düzgününü yaparak Formula 2’de kendimi göstermek istiyorum.”

“Alonso, her vakit favori pilotum”

Cem Bölükbaşı, tanışma fırsatı bulduğu Formula 1 pilotu Fernando Alonso ile birebir anda pistleri paylaşmak istediğini kaydetti.

F1’de 2 dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol şoföre her vakit özel bir ilgisinin olduğundan bahseden Cem Bölükbaşı, “İnsan olarak ve pistteki tüm hareketleri ile sürüşü epeyce ilgimi çekerdi. Birinci izlediğimden beri epeyce başarılı bir pilottu. Çalışma talihi bulduğum ve alçakgönüllü olduğunu gördüğüm için kendisini daha hayli sevdim. Alonso, her vakit favori pilotum olmuştur. Şu an birebir hafta sonunda birebir pisti paylaşacağız ancak bakalım tahminen ileride birebir anda pisti paylaşabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

AA / Mehmet Özcan – Son Dakika Haberleri

Dünya Şampiyonası, Cem Bölükbaşı, Formula 1, Pilot, Aktüel, Haber