Evlat nöbetindeki anniçin kızına: Teslim ol, o hainlere güvenme

Bakec

New member
Evlat nöbetindeki anniçin kızına: Teslim ol, o hainlere güvenme
VAN (DHA) – VAN’da, çocukları terör örgütü PKK tarafınca kaçırılan ailelerin HDP vilayet binası önündeki hareketi, 29’uncu haftada da sürdü. Harekete katılan Nazlı Sancar, “11 yıldır kızım için bu çabayı vermekteyim. O günden bugüne PKK ve HDP ile savaşan bir anneyim. Her vakit beni mevtle tehdit ediyorlar. Gitmediğim yer yok. Şeyma kızım, gel devlet güçlerimize teslim ol; o hainlere, o zalimlere güvenme”dedi.

Van‘da çocuklarının terör örgütü PKK tarafınca kaçırıldığını söyleyen aileler, 29’uncu haftada da Cumhuriyet Caddesi’nde bir ortaya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve üzerinde ‘Dağları kurtlara, kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Artık kâfi yakamızdan düşün’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ yazılı dövizlerle yürüyüş yaptı. HDP il binasına kadar slogan atarak yürüyen aileler için polis de güvenlik tedbiri aldı. Bina önüne gelen aileler, ‘Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP’ sloganları attı. Parti binası bahçesinde toplanan HDP’liler de yüksek sesle müzik açarak, aksiyonu engellemeye çalıştı. Müzik sesine reaksiyon gösteren aileler, ‘Hepimiz askeriz, PKK’ya yeteriz’ sloganı attı.

Van Terör Mağdurları Vilayet Temsilciliği üyeleri de HDP binası önüne gelerek, ailelere dayanak verdi. Terör Mağdurları Derneği Van Vilayet Lideri Turan Deniz, ailelerin evlatları için başlattıkları aksiyonları sonuna kadar destekleyeceklerini söylemiş oldu.’GEL, TESLİM OL’Eyleme 11 yıl evvel PKK tarafınca kaçırılan kızı Şeyma için katılan Nazlı Sancar, “11 yıldır kızım için bu çabayı vermekteyim. O günden bugüne PKK ve HDP ile savaşan bir anneyim. Her vakit beni vefatla tehdit ediyorlar. Gitmediğim yer yok. Şeyma kızım, 11 yıldır peşini bırakmadım, seni alıncaya kadar da peşini bırakmayacağım. Gel, devlet güçlerimize teslim ol; o hainlere, o zalimlere güvenme. Buradan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da sesleniyorum. Gelsin bu anneleri, babaları görsün. Türkiye’nin cumhurbaşkanı gelip bu anne ve babaların gözyaşlarına ortak oluyorsa Kılıçdaroğlu niçin gelmiyor? İstiyorsan HDP’lilerle birlikte gelin. Biz sana hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Harekete oğlu Yetiş için katılan Saliha Mert ise terör örgütü PKK’nın, oğlunun öldüğüne dair birtakım sitelerde haber yayımladığını, buna inanmadığını söylemiş oldu. Mert, “Asla bizi susturamazlar. Onları bitireceğiz. Benim evladımın öldüğüne dair haberleri kimi sitede yayımlamışlar. Yetiş, oğlum sana yalvarıyorum. Her neredeysen bir ses, bir karşılık ver annene. Seni epey özledim. Lütfen gel, teslim ol” diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Behçet Dalmaz – Son Dakika Haberleri

Halkların Demokratik Partisi, Terör, Van, PKK, Aktüel, Haber