iOS 15 de kullanıcıların karşısına yanılgılarla çıktı!

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
iOS 15 de kullanıcıların karşısına yanılgılarla çıktı!
Teknoloji üreticisi Apple, geçtiğimiz Haziran ayında taşınabilir işletim sistemi iOS 15 için bir tanıtım yapmıştı. Yaklaşık olarak 4 aydır devam eden geliştirme ve test etabından daha sonra geçtiğimiz günlerde yeni güncelleme yayınlandı. iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemlerinin yayınlanmasından yalnızca bir gün daha sonra Apple, yeni sürümler için beta sürecini de başlattı.

Pekala, yeni işletim sisteminde son durum ne? Kullanıcılar mutlu mu? Çoğunluk şad üzere görünse de kimi iPhone kullanıcıları telefonlarını güncelledikten daha sonra yeni kusurların ortaya çıktığını ileri sürdü. İşte o hatalar…

iOS 15, depolama yanılgısı ile gündemde

Apple’ın iOS 15 ve iPadOS 15‘i herkese açmasından yalnızca iki gün daha sonra kullanıcılardan olumsuz cevaplar da gelmeye başladı. Toplumsal medyada birfazlaca kullanıcı, depolamayla ilgili kimi yaygın yanılgılara işaret ediyor.

iOS 15‌ güncellemesinden daha sonra kimi kullanıcılar, Ayarlar menüsünde “iPhone Depolama Alanı Neredeyse Dolu” uyarısı gördüklerini söylemiş oldu. Üstelik iPhone aygıtlarında kâfi ölçüde depolama alanı kalmasına karşın ihtarın geldiğini belirtiyorlar.

Apple Dayanak‘in Twitter hesabı yanılgıyı bildiren kullanıcılarla dolu.

@AppleSupport sigh..'iPad storage almost full' message after installing IOS 15. pic.twitter.com/S3C3DwpZZI

— MoOse (@3_Blind_Moose) September 21, 2021

@AppleSupport Hey, upgraded to ios15 and getting storage almost full notification when there is more than 10GB space available? A bug I’d presume? Is there a way to fix this pic.twitter.com/EZ81OljR52

— Ishan Prakash (@ishanprakash) September 21, 2021

Üstelik Ayarlar menüsünün ortasındaki ihtar kapatılamıyor. Şayet bildirime dokunursanız sizi Ayarlar’daki ‌iPhone‌ Depolama sayfasına gdolayır. Burada, çoklukla aygıtın hala kâfi ölçüde depolama alanına sahip olduğu bilgisi yer alıyor. Ayrıyeten bu, iOS 15 ile gelen tek depolama yanılgısı değil.

Something doesn’t quite add up here. pic.twitter.com/qTL8j5unmQ

— Noah Evans (@ThisIsNoahEvans) September 20, 2021

Birtakım kullanıcılar ise, kullanılabilir depolama ölçüsünün aygıtın kapasitesinden çok gösterildiğini söylemiş oldu. Ayrıyeten bir içeriğin kapladığı depolama alanı konusunda da yanlışlar ortaya çıktı.

Bu durumlarda Apple Dayanak, kullanıcılara aygıtlarını bir daha başlatmalarını tavsiye ediyor. Lakin bu süreç de sorunu büsbütün çözmüş değil. Şayet sizin aygıtınızda da yeni güncellemeden daha sonra misal ya da farklı yanılgılar ortaya çıktıysa yorum olarak paylaşabilirsiniz.