Keanu Reeves’ten Matrix 4 itirafı: ‘Ama ben öldüm!’

Bakec

New member
Usta oyuncu Keanu Reeves, Matrix’in 2022’de vizyona girmeye hazırlanan son sineması ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Milyonların heyecanla beklediği bilim kurgu ve aksiyon sineması Matrix 4’ün çekimleri tüm süratiyle sürerken, sinemanın başrol oyuncusu Keanu Reeves’ten dikkat çeken bir itiraf geldi.

Kanadalı ünlü aktör Kenau Reeves, İrlandalı komedyen Graham Norton’ın televizyon programına katıldı. Reeves, burada Matrix serisinin son sineması için kendisine teklif geldiğinde verdiği birinci yansıyı anlattı.
Reeves, “Yönetmen bana diğer bir Matrix sineması çekmek hakkında ne düşündüğümü sorduğunda, ‘Ne? Kulağa olağanüstü geliyor fakat ben öldüm’ dedim. O da, ‘Öyle mi?’ diye karşılık verdi. Ben de, ‘Anlatsana’ dedim. Hoş bir kıssa yazdı. Bu karakteri oynamayı seviyorum. Nasıl hayatta kaldığım açıklanacak.” kelamlarıyla birinci reaksiyonunu lisana getirdi.

Öte yandan Reeves, 1997 üretimi Sürat Tuzağı 2’yi (Speed 2) niye reddettiğini de deklare etti. Ünlü aktör, “O periyot senaryoya yanıt vermedim. Sandra Bullock’la çalışmayı sahiden epey istiyordum. Jack Traven’ı oynamayı sevmiştim. Sinemaya dahil olan oyuncularla hiç bir sorunum yoktu lakin o devir bunun yanlışsız olmadığı hissine kapılmıştım.” dedi.

2022’DE SİNEMALARDA OLACAK

Matrix serisinin yaklaşık 19 yıl daha sonra bir daha sinemaseverle bulaşacak devam sineması Matrix 4 için vizyon tarihi son olarak, 22 Nisan 2022 olarak açıklanmıştı. Senaryosunu, birinci üç sinemanın senaristlerinden Lana Wachowski’nin yazdığı Matrix 4’te Keanu Reeves’in yanı sıra Carrie-Anne Moss da yer alıyor.