Oyunculuğu bırakmaya niyeti yok

Bakec

New member
Entertainment Weekly’e konuşan Nicholas Cage, mesleğini sonlandırmayacağını ve emekli olmayacağını söylüyor. Cage, şimdiye kadar 110’un üzerinde üretimde rol aldı.

Oscar dahil bir hayli ödül alan oyuncu, oyunculuğu asla bırakmayacağını deklare etti. Bilhassa metot oyunculuğuyla ün kazanan 57 yaşındaki Cage, rollerine hazırlanmak için aylarca yalnızca biftek içeren bir diyet benimsemek, anestezi olmadan dişleri çektirmek üzere alışılmadık hazırlıklarıyla da sık sık gündeme geliyor.

Başarılı oyuncu son vakit içinderda ise Pig’deki etkileyici performansı ile konuşuluyor.
Entertainment Weekly ile konuşan Cage, asla emekli olmayı planlamadığını söylüyor. Yeni sineması Prisoners of the Ghostland’in tanıtımını yapan Cage, bir rol üzerinde çalışırken daha sağlıklı ve müspet olduğunu ve hayatının geri kalanında dalda olmayı planladığını deklare etti. Cage, hiç bir vakit epey fazla çalıştığını düşünmediğini lakin bir daha şarj olabilmek için yakında biraz müsaade almak istediğini de belirtiyor. Emeklilik için şöyle konuşuyor:

“ÇALIŞMAYI SEVİYORUM”

“Hayır hayır hayır. Bu olamaz. Sinemada olmak benim için kollayıcı bir melek üzere ve buna gereksinimim var. Çalışırken daha sağlıklıyım. Bu yüzden asla emekli olmayacağım. Artık neredeyiz, 117 sinema mi?
Komik olan, ‘oldukça çalışıyorsun’ diyen beşerlerle tartışmam. Çalışmayı seviyorum ve çalışırken sağlıklı ve memnunum. Bu ortada Cagney ve Bogart üzere adamlar, yüzlerce sinema yapıyorlardı.”

Cage, Hollywood sahnesinden korktuğunu kabul ettikten daha sonra bağımsız sinemalarda rol almaya devam ediyor. Başarısız sinema seçimleri niçiniyle mesleğinde inişler ve çıkışlar yaşayan Cage oyunculuğu ile her vakit konuşulmayı da başarıyor.