Alper Pirşen kimdir, ne iş yapıyor? Alper Pirşen kaç yaşında ve nereli?

Hasan

New member
Fenerbahçe Kulübü, İdare Şurası Üyesi Alper Pirşen’in istifa ettiği deklare etti. Sarı Lacivertli takımdan yapılan açıklamada, ”Kulübümüzün İdare Konseyi Üyesi Sn. Alper Pirşen, nazaranvinden istifa etmiştir. Sayın Alper Pirşen’e kulübümüz ismine ortaya koyduğu emek ve katkıları için teşekkür ederiz.” tabirleri kullanıldı. Geçtiğimiz günlerde Serhat Pekmezci ve Galatasaray ‘ın yaptığı ‘Karanlık gece’ paylaşımına verilen karşılık ile ilgili yaptığı açıklamalarda gündem olan Pirşen’in kim olduğu da arama motorlarında araştırılmaya başladı. Alper Pirşen kimdir, ne iş yapıyor? Alper Pirşen kaç yaşında ve nereli? sorularının karşılıkları haberimizde.

Alper Pirşen kimdir, ne iş yapıyor? Alper Pirşen kaç yaşında ve nereli?

Alper Pirşen, 6 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Akabinde yüksek lisans eğitimini Berlin Freie Üniversitesi’nde yaptı. Mercator Bursu ile onurlandırılığı Ruhr Universitaet Bochum’dan, hukuk kısmında akademik yahut araştırmacı unvanı da olan LL.M unvanı aldı. Daha evvel TFF Uyuşmazlık Tahlil Şurası’nda hakem olan Pirşen, 2011 – 2015 senelerında ise İstanbulspor Kulübü Derneği’nde Yöneticilik vazifesini üstlendi. İngilizce ve Almanca bilen Alper Pirşen evlidir.

Alper Pirşen’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaların kimileri şöyle:

“Serhat Pekmezci’yi gönderme sonucunın arkasındayım”

Alper Pirşen, Serhat Pekmezci’yi yollama sonucunın kendisine ilişkin olduğunu söylemiş oldu. sonucunın ardında olduğunu belirten Pirşen şöyleki konuştu: “Serhat’la ana scouting ideolojisinde anlaşamadık. Biz İstanbul ve Marmara haricinden hayli oyuncu getirmek istemiyorduk, o 11-12 yaşındaki çocukları doldurmak istedi. 15 yaşından evvel İstanbul’a yatılı oyuncu almak istemiyorduk. Buna ahenk sağlamadı. Çok önemli maliyet yaratıyorlardı. 60’a yakın transfer yapmalarına karşın her yaş kümesinde bilhassa sağ bek, sol bek ve stoperde değerli eksiklikler vardı.”

“Devamlı tıpkı konuma oyuncu alınmış”

“Ben kulüpten kovduğum insanları boşuna kovmadım. Elimizde hepsinin belgeleri var. Hakkımızda da konuşmaya devam ediyorlar. Aptallar” tabirini kullanan Pekmezci, “Devamlı tıpkı durumlara oyuncu alınmış. Toplam mühlet alma oranları yüzde 30 civarında. Bunun başarılı bir scouting olmasının ihtimali yoktu. Bu yüzden vazifeden alma sonucumın ardındayım. Bir scout gönderirken irtibat yapmak zorunda mıyız?” dedi.

“Max Kruse sıkıntısı üzerime yıkıldı”

Pirşen, Fenerbahçe’nin maaşını ödemediği nedeni öne sürülerek kulübü terk eden ve sarı lacivertlilerin davayı kaybetmesinden daha sonra uzlaştıkları Alman futbolcu Max Kruse için de açıklama yaptı. Kruse ayrıldığında “hayatının kumarını oynadı” tabirini kullandığı için eleştirilen Pirşen, “Max Kruse konusu benim üstüme yıkıldı lakin ne oyuncuyu ben aldım, ne ödememe sonucunı ben aldım. Kumar sözünü de irtibat departmanımız bilhassa söylememi istedi” dedi.

“Galatasaray’a karanlık gece tweetini ben yazdım”

Pirşen, Fenerbahçe’nin geçen dönem 4-1 kazandığı Başakşehir maçından daha sonra Galatasaray’ın yaptığı ‘Karanlık gece’ paylaşımına cevabını kendisinin verdiğini de deklare etti. Fenerbahçe toplumsal medya hesabından Galatasaray’a verilen cevapta şöyleki denilmişti: “O karanlık; şampiyonluk posterlerinde saklamak zorunda kaldığınız yüzlerde, senelerca futbolu tahakküm altına aldığınız derin bağlantılarınızda gizli! Kendi ışıklarınızı yakarsanız aydınlanır!”