Dikkat çeken Arda Güler sözleri! ‘En büyük yıldızımız olacak’

Hasan

New member
Fenerbahçe ‘nin eski yöneticisi ve Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran, Çanakkale’de Saran Group tarafınca üretimi tamamlanan Atatürk Spor Salonu’nun açılışı ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne periyot tesliminin gerçekleştirilmesinin akabinde basın mensupları ile bir ortaya geldi.

Fenerbahçe’nin bu dönem hem basketbol tıpkı vakitte futboldaki performansını kıymetlendiren Saran, sarı-lacivertli kulüpteki başkanlık amacından genç yetenek Arda Güler’e kadar biroldukça mevzuda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sadettin Saran’ın açıklamaları şöyle:

Fenerbahçe’nin durumunu kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Sadettin Saran, “Fenerbahçe’nin hem futbolda birebir vakitte basketbolda iki hocası da hayli yeterli. Hoca açısından Fenerbahçe bu sene noktayı 12’den vurdu diyebiliriz. Umarım şampiyonluklar yaşarız, tabi belirli olmaz bu üslup durumlar lakin hoca seçimi mükemmel. Transferler de fazlaca âlâ, keyif veriyor. İstek ve ahenk var. Şampiyon olacak kadro 90. dakikada atar golünü. Bu dönem hepsi var Fenerbahçe’de. Genel olarak Ali Koç’la birebir niyetteyiz. Basketbol ekibine nazar değmesin. Daha az bütçeyle Final-Four’a gideceğiz umarım. Şimdilik yeterli gidiyoruz.” dedi.

FENERBAHÇE’NİN BORCU

Fenerbahçe’nin ekonomik durumu ile ilgili olarak Saran, “Bugünün kaidelerinde başta lider olmak üzere yöneticiler epeyce büyük fedekarlıklarda bulunuyorlar. Tüm kulüplerimizde… Her şeyde bir daralma var aslına bakarsanız. Futbolda da bambaşka bir daralma var. Masraflar arttı, gelirler azaldı ve bu epey büyük bir kasvet. Fenerbahçe’nin ileriye dönük uygun futbolcuları var. aslına bakarsan futbol bir iş ömrü üzere. Üretim, üretim, üretim… Futbol da o denli. Gelecek vaadeden hayli güzel oyuncular mevcut. Lakin bugün Ali Koç epeyce büyük fedakarlıklar yapıyor maddi açıdan. Bir sürü kulüp bugün zorluk yaşıyor. Geçen Kayserispor liderini dinlediniz.” biçiminde konuştu.

YAYIN GELİRLERİ

Sezon öncesinde yayın ihalesine katılmaları ve verdikleri teklifin bilgilerinı da aktaran Sadettin Saran, “Bizim bu yayın gelirleri ile ilgili bir teklifimiz vardı ancak maalesef biz onu güzel anlatamadık. Bizim teklifimiz şuydu; Kulüpler yayının sahibi olacaktı. Bunun yurtharicinde örnekleri de var. Bu olmayacak da bir şey değildi. Bu teklifimizi temelinde Ali Koç fazlaca düzgün anladı, Galatasaray anladı, Trabzonspor düzgün anladı, Adana ve Göztepe uygun anladı. özetlemek gerekirsesı ticareti anlayan beşerler anlattığımız öneriyi güzel anladı.” kelamlarını lisana getirdi.

Ayrıca Saran, bir daha sonraki ihaleye de teklif vereceklerinin altını çizerek, “Ancak olmadı, kısmet. tekrarki ihaleye tekrar gireceğiz. Çok polemiğe girmek istemiyorum ancak bizim teklifimiz şuydu; Biz kulüplere gelin ve yayının sahibi olun dedik. Sıhhat olsun lakin biz uygun ve kulüpleri düşünerek bir teklif yaptık. Kâr oranı da vardı tabi lakin ileride kulüpler bunun sahibi olacaktı. Yayıncı kuruluş için bir şirket kurulacaktı ve bunun sahibi de kulüpler olacaktı. Biz belli bir hisse sahibi olarak işletmesini yapacaktık. birebir vakitte en az da bir garanti veriyorduk.” açıklamasını yaptı.

STAT İSMİNİN ATATÜRK OLMASI

Fenerbahçe’de stat isminin ‘Atatürk’ olarak değiştirilmesinin gündeme gelmesi hakkında ise Sadettin Saran şöyle konuştu: “Ben Fenerbahçeliliğim ile bir defa daha gurur duydum. bu biçimde şeylerin yapılması memnunluk verici. Gençlerimiz açısından ülkemizin ileride daha güzel yerlere gelmesi için Atatürk paradigması koşul. Biz de çorbada tuzumuz olsun diye bir şeyler yapıyoruz. Fenerbahçe stadının da isminin Atatürk olması ayrıyeten gurur verici.”

FENERBAHÇE’YE BAŞKANLIK PLANLARI

Fenerbahçe’de başkanlık yapmak hayali olduğunu bir sefer daha açıkça söyleyen Sadettin Saran, “Şu anda Fenerbahçe şampiyonluğa gidiyor. Başkanlık problemlerini konuşmak epeyce yanlış olur. Lakin benim her vakit hayalim olan Fenerbahçe başkanlığı için muhtaçlık olması halinde koşa koşa değil, sprint atarak giderim.” halinde konuştu.

ARDA GÜLER’E ÖVGÜLER

Sarı-lacivertli takımın genç yeteneğine de değinen Fenerbahçeli iş insanı, “Arda Güler fevkalade. Bugüne kadar yurt haricinde oynayacak en büyük yıldızımız olacak diye düşünüyorum Arda’nın.” biçiminde genç futbolcuya övgülerde bulundu.

ALTYAPI DEĞERLENDİRMESİ

Bir vakit içinder Alman takımı Dortmund’un sahiplerinden biri olduğunun altını çizen Saran, altyapı hakkında değerlendirmelerde bulundu: “Hatırlıyor musun bilmiyorum da ben bir vakit içinder Dortmund’un sahiplerinden bir tanesiydim. Son vakit içinderda bilhassa Fenerbahçe olarak ucuza oyuncu alıp daha sonradan kıymetini arttırması istikametinde gelişme gösterdik ancak oralar resmen fabrika. Örneğin en ufacık yaşta Nuri Şahin’İ yetiştirmeleri var. Daha kimleri kimleri alıp dünya futboluna pazarlıyorlar. Altyapı haricinde Türk futbolu kurtulmaz. Yalnızca futbol da değil, Türk sporu kurtulmaz, basketbolda da durum tıpkı olur. Evet EuroLeague’e gittik, fazlaca sevindik lakin birinci beşte hiç Türk oyuncunun olmaması bana bir burukluk yaratıyor. Bunun olmaması için de bir niye yok. Bunları aşmanın yolu da tesisler, âlâ hocalar…”

‘ALTINORDU’YA BÜYÜK HÜRMET DUYUYORUM’

Altınordu’ya büyük hürmet duyduğunu da kelamlarına ekleyen Sadettin Saran, “Altınordu’ya altyapı konusunda epeyce büyük hürmet duyuyorum. Tesislerini de gezdik. Orada satranç ve yabancı lisan için dersler ayarlanıyor. Ben bir baba olarak hoşuma gitti. Bizim spor salonlarımızı 50 binin üzerinde çocuk kullanıyor. Unutmayın, boş beyin şeytanın oyun alanıdır. Bu çocuklara bir şey vermek, sporu araç olarak göstermek epey kıymetli. Altınordu kulüp liderini gerçekten canı gönülden kutluyorum, hem bir baba olarak birebir vakitte eğitime kıymet veren biri olarak. Orada yalnızca şampiyon olmaya odaklanmayan bir adam. Satranç odası var. Bu çocukları yetiştiriyorsunuz; ve iki kelimeyi bir ortaya getiremeyen, yemek yemeyi bilmeyen adamlardan çok, 4 istikametli yetiştirmesi, bu ülkeye faydalı beşerler yetiştirmesi hayli yeterli bir şey değil mi? Muhakkak dayanılmaz bir şey. Keşke Altınordu lideri gibiler daha fazla olsa.” dedi.