Dimitrios Pelkas: misyon almaya hazırım

Hasan

New member
Fenerbahçe ‘den, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiliz grubu Hull City’e kiralanan Dimitrios Pelkas transferi ve geleceği hakkında kıymetli açıklamalarda bulundu. Kaplanlar’da olduğu için epeyce keyifli olduğunu lisana getiren 28 yaşındaki oyuncu, “Sonunda Hull City’ye geldim. Sıkıntı bir devirdeyiz. Bir çıkış yolu bulmamız gerekiyor. Önümüzde epeyce uzun bir dönem var. Şayet hoca beni oynatırsa cumartesi günü oynayacağımız maçta bakılırsav almaya hazırım. Natürel ki bu sonucu teknik yöneticimiz verecek. Onun kararlarına hürmet duyuyorum. Oynamaya ve bu ekibe yardım etmeye hazırım” dedi.

‘İngiltere’de tempo daha yüksek’

İngiliz futbolundan da bahseden deneyimli futbolcu, “İngiltere’de tempo ve yoğunluğun öbür liglere oranla daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Üst üste üç maç kaybettik. Bu âlâ bir şey değil. Daha fazla uğraş etmeli ve hocamızın söylemiş olduklerini uygulamalıyız” sözlerini kullandı.

Milli kadroya çağrıldı

Öte yandan Pelkas, Trabzonspor ‘dan vatandaşları Anastasios Bakasetas ve Manoel Siopis’le birlikte Yunanistan Ulusal Ekibi’nin aday takımına çağırıldı. Yunanistan, Uluslar Ligi’nde Kıbrıs ve Kuzey İrlanda ile kozlarını paylaşacak.