Fenerbahçe haberi | İsmail Yüksek: Bu formayla gol atmak büyük bir gurur

Hasan

New member
Fenerbahçe , UEFA Avrupa Ligi Play-Off cinsinde 2-0 kazandığı maçın rövanşında Austria Wien’i 4-1’le geçit ve UEFA Avrupa Ligi’nde kümelere yükseldi. Skor perdesini açan isim olan Fenerbahçe’nin genç orta alanı İsmail Yüksek, 90 dakikanın akabinde açıklamalarda bulundu.

Sarı Lacivertli formayla attığı birinci gol niçiniyle unutamayacağı bir gün geçirdiğini aktaran 23 yaşındaki oyuncu, ”Bu formayla gol atmak büyük bir gurur.” dedi ve ekledi:

”Maçtan evvel Aurelio hocamız bugün bana, ‘Sen ve İrfan Can hakkında gol hissediyorum’ dedi. Ben de epey istiyordum. Maç yemeğinde de ortamızda konuşuyorduk, ‘Bugün hissediyorum’ dedim. O durumda da taraftarlarımız ‘vur’ diye itici güç olunca vurdum. Bu formayla gol atmak büyük bir gurur. Unutamayacağım bir gün. Futbol kolektif bir oyun. Grup oyunu. Taraftarımızın istediği oyunu sergilediğimizi düşünüyoruz. Formdayız. Bu maçı unutup güçlü Konyaspor deplasmanından da galibiyet alıp taraftarımızı memnun etmek istiyoruz.”

‘İnanılmaz efor sarf etmemizi gerekiyor’

Maç içerisinde grubun rakibe yaptığı baskıyla ilgili İsmail, “Fenerbahçe’nin aslında alanında oynaması gereken bir oyun. Yaptığımız baskı ve bize itici güç olan taraftarımızla birlikte olunca buraya gelen grupla şaşırıyor. Yaptığımız baskılar hakikaten harikulade. İnanılmaz efor sarf etmemizi gerekiyor. Hoş de goller olunca tadından yenmiyor.” biçiminde konuştu.

‘Bu alanda bu formayla gol atmak büyük gurur’

İlklerle dolu bir dönem geçirdiğini de kelamlarına ekleyen genç oyuncu, “Unutamayacağım bir gün. Bu alanda bu formayla gol atmak büyük gurur. Birinci golüm bir de UEFA Avrupa Ligi’nde olunca farklı hoş oluyor. Benim için birincilerle dolu bir sen oluyor. Maksadım Fenerbahçe formasıyla alanda en yeterli biçimde uğraş etmek.” diyerek kelamlarını tamamladı.