Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus: Taraftarlarımıza gösteri sunduk!

Hasan

New member
Fenerbahçe , UEFA Avrupa Ligi’nde ismini kümelere yazdırmayı başardı. Play-Off Tipi’nde birinci maçta Austria Wien’i 2-0’la geçen Sarı-Lacivertliler rövanşta da Kadıköy’de Avusturya temsilcisini 4-1’le geçti. Güle oynaya yoluna devam eden Kanarya’da teknik yönetici Jorge Jesus da son düdüğün akabinde pek memnundu.

‘Oyuncularımın hepsine güveniyorum’

Oynanan oyundan şad olan Portekizli hoca, “Benim mesleğimde tek telaşım taraftarları keyifli etmek. Onlar cebinden para harcayıp buraya geliyor. Biz de onlara hoş bir şov sunmak istiyoruz. Natürel ki kazanmak en değerlisi lakin onlara şov sunmamız da kıymetli. Taraftarlarımıza ikinci yarıda bir gösteri sunduğumuzu düşünüyorum. 4 golle kazandık. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde oynuyorsanız, 3 günde bir maç çıkıyorsunuz demektir. Bunun bilincindeyim ve ben de bunun için 11 kişilik bir kadro kurmuyorum, 22-23 kişilik bir ekip kuruyorum. Oyuncularımın hepsine güveniyorum. Kadromuz şu an ofansif olarak fazlaca kuvvetli. Taraftarın forvet transferi beklentisi var fakat oyuncularımızdan da epeyce memnunum” dedi.

Jesus kelamlarını şu tabirlerle noktaladı:

“Diğer torbalardaki ekiplerin birçok Şampiyonlar Ligi’nden geliyor. 4. torbadayız. Ana amacımız lig şampiyonluğu lakin Avrupa’daki amacımız de gidebildiğimiz kadar ileriye gitmek. Fenerbahçe’nin Avrupa’da bu kadar aşağıda olmaması gerekiyor. Son senelerda kaybedilen itibarı geri kazanmak istiyoruz. Her vakit kazanamayacağımızı biliyoruz fakat bizim maksadımız her hafta üstüne koyarak devam etmek ve her vakit kazanmak için oynamak.”