İhtiyaç duyan hamile kadınlar için binlerce danışmanlık seansı

Hasan

New member

/resim ittifakı, Britta Pedersen

Berlin – Son on yılda, “İhtiyaç Sahibi Hamile Kadınlar” yardım hattı aracılığıyla yaklaşık 53.000 danışmanlık gerçekleştirildi. Aynı dönemde, 1.200 kadın gizli doğumdan yararlandı.

Bu, Federal Aile İşleri Bakanlığı'nın (BMFSFJ) belediye derneklerine gönderdiği bir mektupta belirtiliyor. Alman Tıp Dergisi mevcuttur.

Hamile kadınlara yönelik destek hizmetlerinin “daha iyi bilinir hale getirildiğini” yazan Bakanlık Danışmanı Julia Krieger, Gebelik Çatışması Yasası, Cinsel Eğitim ve Engelli Kadınlar Dairesi Başkanı.

Hamile kadınlara yönelik yardımların genişletilmesini ve gizli doğumların düzenlenmesini öngören ve on yıl önce yürürlüğe giren yasa, danışmanlık ve destek sistemine daha düşük eşikli bir yol açtı.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen hamile kadınlara, mahremiyete saygı duyularak, yasal ve tıbbi açıdan güvenli bir şekilde çocuklarını doğurma imkânı sağlandı.

Federal Aile İşleri Bakanlığı, doktorlar, ebeler, hastaneler ve doğum tesisleri, acil servisler ve daha fazlası dahil olmak üzere sağlık çalışanları için yeni bilgi materyali derledi.

Artık hamile kadınların tavsiye alabileceği bir dizi iletişim noktası var. Örneğin, “İhtiyaç Sahibi Hamile Kadınlar” yardım hattı günün her saati hizmetinizde. Alman Tabipler Birliği (BÄK), kürtajlar için bir iletişim listesi tutuyor. © mayıs/EB/Haberler