İleri eğitim asistanları için fon miktarı 400 avro arttı

Hasan

New member

/HANPHOTO, stock.adobe.com

Berlin İleri eğitim gören doktorlar için aylık maaş sübvansiyonu gelecek yıldan itibaren 400 Avro artırılacak ve daha sonra tam zamanlı pozisyon başına 5.400 Avro olacak. Bu, dün Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Birliği (KBV) tarafından açıklandı.

Sözde ileri eğitim fonu ile gelecekte ihtiyaçlar doğrultusunda aile hekimi ve eve yakın uzman tıbbi bakım da güvence altına alınmalıdır. Sübvansiyon, hastanedeki olağan ücrete dayanmaktadır ve şimdi daha fazla eğitimi teşvik etmek için anlaşmada KBV, Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Fonları Birliği ve Alman Hastane Derneği (DKG) tarafından ayarlanmıştır.

Masraflar Yasal Sağlık Sigortası Tabipleri Birliği (KVen) ile yasal ve özel sağlık sigortası şirketleri tarafından eşit olarak karşılanır. Finansman, muayenehane sahibine ileri eğitim asistanının brüt maaşına sübvansiyon olarak ödenir. Muayenehaneler, sübvansiyon miktarının nasıl ayarlanacağına ilişkin ayrıntıları sorumlu KV’lerinden öğrenebilirler.

Genel tıbba (en az 7.500 iş) ek olarak, diğer konularda ileri eğitim (maksimum 2.000 iş) finanse edilmektedir. KV’ler bunların hangi konular olduğunu yerel sağlık sigortası şirketleriyle birlikte belirler. Bu, ayakta tedavi sektöründe özellikle bölgede ihtiyaç duyulan uzmanlık gruplarında doktor yetiştirilmesini mümkün kılmalıdır. © EB/Haberler