İpekyolu Belediyesi’nden ikinci fiyatsız bayan spor merkezi

Bakec

New member

VAN – Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafınca ilçeye ikincisi kazandırılan fiyatsız bayan spor merkezi merasimle hizmete açıldı.

İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafınca kısa bir süre evvel oluşturulan Alipaşa Bayan Spor Merkezi merasimle açıldı. Zumba, pilates, aerobik step, boks, kick boks, yetişkin jimnastik, Latin dansları (salsa, bachata, tango) üzere bir hayli branşta hizmet verecek olan bayan spor merkezi, fiyatsız ve sınırsız kafeteryası, çocuk oyun alanı üzere özellikleri ile tam donanımlı bir yapıya sahip.

Alipaşa Mahallesi’nde oluşturulan ve bayanlara fiyatsız hizmet verecek olan spor merkezinin açılışına İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Sinan Aslan, belediye lider yardımcıları, ünite müdürleri, spor salonunda bakılırsav yapan antrenörler ve hayli sayıda davetli katıldı. İlçeye bir bayan spor merkezi daha kazandırmanın gururunu taşıdıklarını tabir eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Sinan Aslan, merkezin bayanlara sağlıklı bir ömür sunmasıyla birlikte, toplumsallaşma imkanı tanıması tarafıyla de kıymetli olduğunu vurguladı. Lider Vekili Aslan, “Burada, sizlerle birlikte olmaktan son derece keyifli olduğumu söz etmek istiyorum. Bunun epeyce büyük bir hizmet olduğunu arkadaşlarımızla yapılan çalışmalarda gördük. Dün de Türkiye’de bir birinci olan eğitim köşkümüzü Bostaniçi Mahallemizde açtık. Orada da hem bayanlarımıza hem çocuklarımıza hizmet edecek olan bir eğitim kurumu açtık. İnşallah bu ikincisi olan bayan spor merkezimizin üç ve dördüncüsünü de açacağız. Şu an açılan spor salonumuz, kamu kurumları içerisinde açılan en nitelikli, en kapsamlı spor salonlarından biridir. Bilhassa toplumun temel yapıtaşları olan siz kıymetli hanımefendi kardeşlerime yemin ettiğimizden epeyce daha kısa bir müddetde merkezimizi açmış olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Alipaşa Bayan Spor Merkezimiz, öbür spor merkezimiz üzere tam teşekküllü bir biçimde tasarlandı. Profesyonel spor merkezlerinde bulunan spor ekipmanlarının tamamını burada ilçemiz bayanlarının hizmetine fiyatsız bir biçimde sunuyoruz. Bayanlarımız burada her biri kendi alanında uzman, profesyonel eğitmenlerimiz rehberliğinde, bilimsel formüller kullanılarak, spor yapma imkanına kavuşacak. Bayanlarımız spor yapıp sağlıklı bir yaşama adım atarken, toplumsallaşarak, hayatın geriliminden de uzaklaşmış olacaklar. Bu hoş merkezimin açılışına vesile olan ve emeği geçen Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze, antrenörlerimize ve öbür tüm arkadaşlarımıza farklı başka teşekkür ediyorum” dedi.

Çağdaş teknik alt yapısı ve tecrübeli eğitmen takımıyla açılışı yapılan ‘Alipaşa Bayan Spor Merkezi’, bin 500 hanımın spor yapacağı biçimde tasarlandı. Fiyatsız hizmet verecek olan spor merkezi; zumba, pilates, kardiyo, aerobik steps, boks, kick boks, yetişkin jimnastik, Latin dansları üzere bir epey sportif alanda hizmet verecek. Su, çay, kahve ve her türlü bitki çayı ikramlarının fiyatsız yapılacağı spor merkezi, çocuk oyun alanıyla da hizmet verecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yunus Tuğrul