İpekyolu’nda kırsal mahalle muhtarları ile uyum toplantısı yapıldı

Bakec

New member
İpekyolu’nda kırsal mahalle muhtarları ile uyum toplantısı yapıldı
İPEKYOLU, VAN (İHA) – Van‘ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın, kırsal mahalle muhtarları ile uyum toplantısı gerçekleştirdi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın’ın başkanlığında düzenlenen İpekyolu Belediye Konferans salonunda düzenlenen toplantıya Van Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü (VASKİ), Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Türk Telekom, İpekyolu İlçe Sıhhat Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve belediye lider yardımcıları, ünite müdürleri ve muhtarlar katıldı. Muhtarlar mahalleleri ile ilgili talep, teklif, istek ve şikayetleri lisana getirirken mahalle muhtarları da yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Vatandaşların gereksinim ve taleplerini yerinde tespit etmek, süratli ve tesirli tahlil üretmek emeliyle muhtarlar uyum toplantılarına tartı veren Lider Vekili Aydın, bu biçim toplantıları sık sık yaparak tahlil odaklı hizmet vermenin emeli içerisinde olacaklarını belirtti. Lider Vekili Aydın, “Muhtarlarımızdan ricam mahallelerinizin eksiklerini öncelik sırası haline getirip istemeniz. Muhtaçlık duyulan hizmetler hakkında ilgili kuruluşlara yapılan müracaatları dikkatle takip etmenizi istiyorum. Bütün mahallelerimize hizmet gdolayıyoruz. Biroldukça kırsal mahallemizi ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatımız oldu. Bundan daha sonra da sizleri ziyaret edeceğiz. Muhtarlarımızın her vakit yanındayız. Sizlerde mahalle halkının talep ve tekliflerini her vakit bizlere ulaştırabilirsiniz” dedi.

ondan sonrasında görüşmede muhtarlara farkındalık oluşturmak hedefiyle İpekyolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile Yeşilay Van Danışmanlık Merkezi (YEDAM) koordinatörlüğünde YEDAM uzmanlarından Toplumsal Hizmet Uzmanı ile Uzman Klinik Psikolog tarafınca bağımlılıkla gayret mevzularında eğitim semineri verildi. Verilen seminerde ayrıyeten Van Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin tanıtımı ile yürütülen faaliyetleri hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu. Toplantının sonunda İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın, kırsal mahalle muhtarlarına İç İşleri Bakanlığı tarafınca verilen hatıra ormanı sertifikalarını verdi. – VAN

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri