Max Kruse: Liverpool olmayınca Fenerbahçe’ye gittim

Hasan

New member
2019 yazında bonservissiz olarak Werder Bremen’den Fenerbahçe ‘ye transfer olan Max Kruse, Liverpool’a niye transfer olamadığını da deklare etti. Max Kruse, “Werder Bremen ile mukavelemin bitmiş olduği 2019 yazında Liverpool ile kontrat imzalayacaktım. Jürgen Klopp ile şubat ayından itibaren daima telefonlaşıyorduk. Liverpool’a transfer olmuş üzereydim, yalnızca imza eksikti. Mesleğimin tepesi olacaktı. Fakat, işler fazlaca farklı gelişti.” dedi.

Alman oyuncu, “Sturridge ve Origi ikilisi satılacaktı, ben imza atacaktım. Planları bu biçimdeydi. daha sonra Origi, dönemin son kısmında birfazlaca gol atmaya başladı. Kulüp, bu gollerin akabinde sonucunı değiştirdi. Jürgen beni aradı, ‘Kusura bakma Max. Origi’yi tutmaya sonucu aldık. Ne yazık ki seni transfer edemeyeceğiz.’ dedi. Liverpool’a transferim son anda gerçekleşmedi. Çok üzülmüştüm.” açıklamasını yaptı.

“LIVERPOOL OLMAYINCA FENERBAHÇE”

Fenerbahçe ayrılması ilgili de konuşan Kruse, “Liverpool’a transfer olamayınca Almanya dışına gitme sonucu aldım. Bu yüzden Fenerbahçe’ye gittim. Futbolun pandemi niçiniyle devam edemediği periyotta maaşlarımızı ödemediler. Kontratımda maaşımın ödenmemesi durumunda özgür kalacağıma dair bir unsur vardı. Bunu çabucak kullanmadım. Maaşlarımız 3 ay ödenmemişti. Ben de kulübe haber verdim ve maaşımın yatmasını istedim. Kulüp bana 8 haftalık maaşımın yatacağını söylemiş oldu. Kontratımı bitmiş oldurme sonucu aldım ve bu karardan daha sonra beni arayıp ‘Tamam Max, mukavelenin geri kalanını da yatıracağız.’ dediler. Ben de ‘Üzgünüm. Artık sizin için oynamak istemiyorum’ dedim. Akabinde çabucak Türkiye’den ayrıldım.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.