Merkez Hakem Şurası Kış Semineri – Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ağaoğlu

Bakec

New member
Merkez Hakem Şurası Kış Semineri – Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ağaoğlu
Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ahmet Ağaoğlu, Türk Futbol Hakemlik Sistemi Çalışma Kümesi toplantılarının kendilerini umutlandırdığını söylemiş oldu.

TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen 2021-2022 Dönemi Merkez Hakem Konseyi (MHK) Hilmi Ok Kış Semineri’nin resmi açılışı ve FIFA kokartı takma merasiminde konuşan Ağaoğlu, “Son devirde yaşadığımız zahmetlerin ortadan kaldırılması hedefiyle TFF Lideri Nihat Özdemir ve Servet Yardımcı ile yaptığımız görüşmeler ve içimizde oluşturduğumuz çalışma kümesiyle birlikte, düşüncelerle alakalı sunmuş olduğumuz görüşmelerde neredeyse birden fazla hususta tıpkı fikirde olduğumuzu gördük. MHK Liderin da dahil olduğu ortak çalışma kümesi oluşturduk. Geçmişte de buna misal çalışmalar yapılmış ve yol alınamamıştı. MHK Liderimizin geçtiğimiz hafta yaptığı sunumdan şunu anladık hakikat yoldayız ve değerli uzaklık katetmişiz. Ortaya koyduğumuz değişiklikler, ıslahatlar bizleri bir çok umutlandırdı.” sözlerini kullandı.

Kovid-19 testi müspet çıkan Ali Koç’a da geçmiş olsun dileklerini ileten Ağaoğlu, “Ali Beyefendi, geçtiğimiz görüşmede Nihat Özdemir Lidere 1 metre arada oturuyordu. Kendisinin testi müspet çıkmış. Nihat Lider da şu anda MHK Lideri’ne yakın oturuyor. Kendisi bize lazım. Ali Koç lidere da fazlaca geçmiş olsun diliyoruz.” halinde konuştu.

Hakemlerin verdiği kararların grupların yazgılarını etkilediğinin altını çizen Ahmet Ağaoğlu, şu biçimde konuştu:

“Verdiğiniz bir yanılgılı karar epeyce büyük sonuçlar doğuruyor. Bir marka kıymeti sizin çaldığınız düdükle temaslı hale geliyor. Büyük memnunluk ve büyük hüzünler, şampiyon olacak ya da ligden düşecek grubun mukadderatını de sizler belirliyorsunuz. Ligin kalitesi bizler kadar sizlerin de elinde. Sizlerin yapmış olduğu işin yükü, üstlendiğiniz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Adalet dağıtmak dünyanın en sıkıntı aksiyonu. Dünyada adil beşerden daha kuvvetli insan yoktur. Kulüpler Birliği olarak şunu net söylüyorum, gerçek olduğuna inandığınız sonucu verin, o düdüğü çalın, Kulüpler Birliği olarak, Türk futbol ailesi olarak, kulüp liderleri olarak o yüreğinizin gerisinde biz varız. Kulüplere itimadın, topluluğa, TFF’ye, MHK’ye itimadın, şahıslara asla güvenmeyin.”

Yabancı hakem tartışmalarına da değinen Ağaoğlu, şu sözleri kullandı:

“İyi eğitim verelim, üzerimize düşeni yapalım bu biçimde hakem gelmesine gerek yok. Yurt haricinde düdük çalan hakemlerin hiç birinin sizden yetenekli, adil olduğuna inanmıyorum. Çok değişik sorunlarımız var, eğitim külfetimiz var, bunu ortadan kaldırmak bizim bakılırsavimiz. Bunu ortadan kaldırmaya hazırız. En yeterli eğitim nasıl veriliyorsa, bunun tüm masraflarını karşılamak bizim nazaranvimiz. MHK’nın yaptığı çalışma ve değerlin Liderinin yaptığı sunum bayağı bir bilgilendirme değildi. 2,5 saatlik toplantının arkasında o sunumun gerisinde önemli bir birikim ve iradenin olduğu kanaati oluştu. Sizler üzere deneyimli güzel niyetli, ortada kusur yapan ve bu hayat. elbirliğiyle bu tartışmaları 2-3 sene daha sonra örnek gösterdiğimiz ülkelerin önüne geçeceğimizden en ufak kuşkumuz yok. Bu noktaya gelmişsek, bunun faturasını yalnızca hakemlere ve MHK’ye kesmek yapılacak en büyük yanlış olur. Bunun ortasında kulüp liderleri, antrenörleri ve birtakım futbolcuların var olduğu gerçeğini de görmeliyiz. Sorumluluğumuzun farkındayız, eksiklerimizi ortadan kaldırarak sizlerin önüne açmaya çalışıyoruz.”

AA / Mehmet Özcan – Son Dakika Haberleri