Tıp dernekleri, hastane iflaslarını önlemek için mali yardım çağrısında bulunuyor

Hasan

New member

/magele-resmi, stock.adobe.com

Berlin – Marburger Bund (MB) ve Kıdemli Hastane Doktorları Derneği (VLK), federal ve eyalet sağlık bakanlarına mali yardım yoluyla hastane iflaslarını önleme çağrısında bulundu.

Açık bir mektupta, her iki dernek de hükümet komisyonunun, kademeli bir hastane sistemi temelinde bakım maliyetlerini finanse etmeye başlamayı öngören hastane bakımı reformu önerilerini memnuniyetle karşılıyor.

Ancak mektupta, hastane ortamının anlamlı bir şekilde yeniden yapılandırılmasının ancak “soğuk yapısal düzenlemeleri mali yardımla reformun başlangıcına kadar sürdürürsek” başarılı olacağı belirtiliyor. Ve hızla artan maliyetler, artan personel sıkıntısı ve azalan vaka sayıları nedeniyle birçok klinik için iflas riski şu anda artmaktadır.

saatin ihtiyacı

MB ve VLK, “Çocuk hastanelerindeki mevcut kriz, kalıcı yetersiz finansmanın neye yol açtığını gösteriyor” diye yazıyor. “Gelecekte umut edilen tasarruflarla ilgili olarak, kesinlikle gerekli olan mali yardım şimdi reddedilmemelidir.”

Bu nedenle, kliniklerin mali istikrar önlemlerinin federal, eyalet ve sağlık sigortası şirketleri tarafından yeniden başlatılması günün emridir. Aynı zamanda, yapısal bir reform, ilgili herkesle yapıcı bir şekilde tartışılmalı ve uygulanmalıdır.

MB ve VLK, “Hastanelerin bakım seviyelerine tahsisi için tıbbi hizmetin planlanan yapısal incelemelerinin, kliniklerdeki personel rezervlerini gereksiz yere bağlamaması önemlidir.”

“Bunun yerine, tedarik için personel kapasiteleri işe alınmalıdır. Bürokratik yükler artık kesinlikle gerekli olana indirilmeli ve uzun vadede büyük ölçüde azaltılmalıdır. Dokümantasyon yükünün yarıya indirilmesi, yalnızca tıp alanında hasta bakımı için saatlik 32.000 tam zamanlı pozisyonun eşdeğerini kullanılabilir hale getirecektir.” © fos/Haberler