Van Damme müslüman mı? Van Damme kimdir? Van Damme kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Van Damme ömrü ve Biyografisi!

Bakec

New member
Van Damme müslüman mı? Van Damme kimdir? Van Damme kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Van Damme ömrü ve Biyografisi!
Aksiyon sinemalarıyla tanınan Belçikalı eski dövüş sanatkarı ve aktör Van Damme müslüman mı? Van Damme kimdir? Van Damme kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Van Damme hayatı ve Biyografisi! merak ediliyor. Babası Valon ve Yahudi kökenlidir, anne tarafınca ise Flamandır. Pekala, Van Damme müslüman mı? Van Damme kimdir? Van Damme kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Van Damme hayatı ve Biyografisi! Ayrıntılar haberimizde…

VAN DAMME MÜSLÜMAN MI?

Toplumsal medyada Van Damme’nin olduğu sav edilen “Müslüman olduktan daha sonra hiç bir direktörden rol teklifi almadım. Lakin kıymetli değil. Kainat imtihanında gerçek rolü aldığıma inanıyorum” kelamları argüman edilenin bilakis Van Damme’ye ilişkin değildir.Van Damme bir röportajında tüm dinlere eşittir.

VAN DAMME KİMDİR?

Van Damme, 18 Ekim 1960’ta Belçika’nın Berchem-Sainte-Agathe kentinde Eliana ve Eugène van Varenberg’in oğlu olarak dünyaya geldi. Babası Valon ve Yahudi kökenlidir, anne tarafınca ise Flamandır.

Jean-Claude Van Damme, on yaşındayken dövüş sanatlarına başladı. Babası kendisini Shotokan karate okuluna kaydettirdi??.[6] Dövüş tarzlarını Shotokan Karate ve Kickboks oluşmaktadır. Sonunda karate’de siyah nesil kazandı. Fizikî gelişmenini sağlamak için yük kaldırmaya başladı. Sonunda Bay Belçika beden geliştirme unvanını aldı. 16 yaşındayken, beş yıl boyunca bale okuluna gitti. Van Damme’a göre, bale “bir sanattır, lakin bununla birlikte en güç sporlardan biridir. Şayet bir bale antrenmanı yapabilirseniz öteki sporlarda da idman yapabilirsiniz.”

VAN DAMME SİNEMA MESLEĞİ

Jean-Claude Van Damme ve çocukluk arkadaşı Michel Qissi, 1982 yılında, yıldız olma umuduyla Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Her ikisi de, Breakin isimli sinemada figüran olarak yer aldılar. Bu sinemada dans figürleri sergilediler. Formunu korumak ve antrenmanlarını aksatmamak ismine anlaştığı bir spor salonunun fiyatsız paklığını ve işletmesini yapıyordu. O sıralard

a kısa periyodik taksi sürücülüğü, gece kulüplerinde korumalık, pizzacılık üzere günlük işler yaptı. 1983 yılında Fransız üretimi Rue Barbare isimli sinemada figuran bir polis rolü aldı. 1984 yılında Breaking isimli break-dance sinemasında figüranlık yaptı. Birebir yıl Monaco Forever isimli 40 dakikalık bir kısa parodi sinemada 5 dakikalık kısa rolüyle eşcinsel bir karateciyi canlandırdı. Bu sinemadan daha sonra sinema çevirmek için Hong Kong’a gitti, fakat istediği başarıyı elde edemeyince bahtını Hollywood’da denemeye karar verdi. Ünlü aksiyon starlarından ufak roller almak için yardım istedi. Tek verilen baht Predator sinemasındaki yaratık kostümünü giymek oldu. Deneme çekimleri sırasında Jean-Claude Van Damme ile üretimci içinde sorun çıkınca rolü iptal oldu. Kimi fitness ve Uzak Doğu sporları mecmualarına pozlar verdi. O sıralarda (aktörün dediğine bakılırsa) İngilizce öğrenmek için Taş Zamanı’nı izliyordu. 1986’da Asla Teslim Olmak Yok sinemasında oynadı. Rolü kısaydı ve makûs adam karakterindeydi fakat bu birtakım çevrelerce onun fark edilmesini sağladı. 1988’de ufak bütçeli kolay bir casus sineması olan Kara Kartal’da oynadı. Lakin bir daha de bu sinemalar aktörün beklediği çıkışı yapmasına yetmemişti.

Bir gün Cannon Films’in sahiplerinden Menahem Golan’ın ofisini arayıp randevu ister. Tekraren randevu alıp atlatılan aktör Menahem Golan’ı dışarıda görmeye çalışır. Bir gün restoranta öğle yemeğinden tam çıkarken Jean Claude onun önünü keser ve başının üstüne bir tekme atar. Menahem Golan bu enteresan ve etkileyici tanışma vesilesiyle Van Damme’ı milletlerarası aksiyon starı yapacak rolü Bloodsport isimli sinema projesiyle birlikte başlatır. Sinemanın kısa müddette tüm dünyadaki gişe muvaffakiyetinden daha sonra Van Damme aksiyon/macera sinemalarının en çok aranılan isimlerinden biri oldu. 1989 yılında yakın çekim planları ve değişik kamera açıları ile dikkatleri çeken Cyberpunk-bilimkurgu sineması olan Cyborg,’da oynadı. Sinemanın bir sahnesinde gözüne gelen plastik bıçak kararında kör olan oyuncuya 50.000 dolar tazminat ödemek zorunda kalan Van Damme husus hakkında fazlaca üzgün olduğunu her fırsatta lisana getiriyor. Cannon Sinema şirketiyle 3 sinemalık bir mutabakata imza atmış olan aktör bu mukavelenin son sineması olan Kickboxer için senaryosunu beğenmesem de öyküyü daha uygun bir hale getirmek için kendimden bir şeyler katmak ve oynamak zorundaydım diyor. Cannon sinema şirketi altın çağını yaşamasına karşın kalitesini günden güne düşüren b sınıfı sinemalara imza atmaya başlamıştı ve bu rollerin birçoğunu Jean Claude’a teklif etmişlerdi. Fakat aktör senaryoların ve rollerin evvelkilere oranla değersiz ve anlamsız olduğunu belirterek Cannon şirketi ile bağlarını koparttı.

Universal Studios’la yaptığı 6 sinemalık muahede ile daha nitelikli ve daha büyük bütçeli projelerden değerli paralar kazanmaya başladı. sonrasındasında senaryolarına katkıda bulunduğu Lionheart, Death Warrent, Double Impact ve Universal Soldier üzere aksiyon sinemalarında mesleğinin altın çağını devam ettirdi.

VAN DAMME’NİN ÖZEL HAYATI

990’ların ortalarına gelindiğinde, daima çekim ve sinemalarının tanıtımı yüzünden gerilime giren Van damme, haftada 10,000 doların üzerinde para harcayarak Kokain alışkanlığını geliştirdi. 1996 yılına kadar günde 10 grama kadar almaktaydı. 1999 yılında bu cürümden dolayı tutuklandı. Uyuşturucu rehabilitasyon teşebbüsleri başarısız oldu ve soğuk hindi ve antrenman ile bağımlılığını azaltmaya çalıştı. 1998 yılında, kendisine Bipolar bozukluk tanısı konuldu. 2011 yılında, Jean-Claude Van Damme: Kapalı Kapılar Gerisinde isimli İngiliz reality show’u programında kendisi ile ilgili durumu tartışıldı. Bu programda Van damme şu biçimde konuştu: kimi vakit beni seversin, ve kimi vakit benden nefret edersin. Lakin ne yapabilirim? Ben kusursuz değilim…Ben ileri derecede bipolarım, ve ben bunun için ilaç alıyorum… Gençken, okula giderken sabah gökyüzü maviydi ve bana gökyüzü siyah üzere geliyordu. Çok üzülüyordum. Van Damme bugüne kadar dört farklı bayanla beş defa evlenmiştir.

Haberler.com – Gündem

Jean Claude Van Damme, Gündem, Magazin, Haber