Van’da başıboş köpek dehşeti

Bakec

New member
Van’da başıboş köpek dehşeti
TUŞBA, VAN (İHA) – Van‘ın merkez Tuşba ilçesinde sokakta köpeklerin saldırısına uğrayan 17 yaşındaki genç kız bacağından yaralandı.

Olay, Tuşba ilçesine bağlı Beyüzümü Mahallesi’nde dün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Kardeşini konuta çağırmak için dışarı çıkan 17 yaşındaki Güler Daşdemir, yolda yürüdüğü sırada köpeklerin saldırısına uğradı. Panikle meskenlerinin bahçesine gerçek koşan kız, kapıyı açılmayınca sol bacağından ısırıldı. Annesi ve teyzesinin sayesinde köpekten kurtulan şanssız genç kız, ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavisi daha sonrası taburcu edildi.

İHA muhabirine yaşadığı dehşeti anlatan Güler Daşdemir, kardeşini meskene çağırmak için dışarı çıktığını, o anda köpeğin havlamaya başladığını ve kendisinin korktuğunu belirtti. çabucak sonrasında köpeğin kendisine saldırdığını anlatan Daşdemir, “Köpeğin saldırısından kurtulmak için koştum ancak bahçe kapısı açılmadı. ondan sonrasında bahçe duvarının önünde beni kıstırdı. Üstüme atladı, tekme atarak uzaklaştırmaya çalıştım. Sağ ayağımla tekme atarken, sol bacağımdan ısırdı. Köpek bacağımı fazlaca makûs ısırdı. Annem ile teyzem koşup geldiler. Beni o denli kurtarabildiler. Belediye takımları aşıladığı köpekleri yine buraya geri bırakıyor. Biz ne kadar şikayetçi olsak da umursamıyorlar” dedi.

“Köpekler sürü halinde dolaşıyor”

Anne Zülfünaz Daşdemir, “Mahallemizde daima köpek saldırısı oluyor. Geçtiğimiz gün TOKİ’lerde bir köpek saldırısı daha oldu. Mahallemizde köpekler daima sürü halinde dolaşıyor. Biz orada olmasaydık köpek çocuğumu parçalardı” diye konuştu.

“Kimse kaygıdan dışarı çıkamıyor”

Daha küçük yaşta bir çocuğun bu biçimde bir köpek saldırısından kurtulma bahtının olmayacağını söyleyen baba Mehmet Daşdemir ise, “Hayvan barınağı konutumuza yakın. Toplanılan hayvanları aşılayıp tekrar dışarı salıyorlar. Çocuklarımız dışarı çıkamıyor ve okula gidemiyor. Mecbur çocuklarımızı biz okula bırakıyoruz. Kimse dehşetten dışarı çıkamıyor. Geçtiğimiz günlerde bir daha köpek saldırısından kaçan çocuğa otomobil çarptı. Mahalleli olarak mağduruz” halinde konuştu. – VAN

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

İhlas Haber Ajansı, Köpek, Tuşba, Van, 3. Sayfa, Haber