Van’da Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğünün yeni hizmet binası açıldı

Bakec

New member
Van’da Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğünün yeni hizmet binası açıldı
Van Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Harekat (PÖH) Şube Müdürlüğünün yeni hizmet binası, düzenlenen merasimle açıldı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, konuşmasında, binanın üretiminde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bölgede PÖH’e olan muhtaçlığın gitgide arttığını belirten Bilmez, şunları kaydetti:

“PÖH’ün evvelki binası fazlaca küçüktü, Hudut güvenliği için geçen sene vilayet haricinden PÖH’ler vilayetimize bakılırsavlendirildi. İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Vilayet Emniyet Müdürlüğümüzün değerlendirmeleri kararında yeni yapılan binanın PÖH’e devredilmesi kararlaştırıldı. Burada çalışanımız hem spor yapılabilecek birebir vakitte araçların bakımı yapılacak. Arkadaşlarımız yeni binada vazifelerini daha rahat yapabilecek. Polisimiz bölgemizin pozisyonundan dolayı asker üzere cephede, ülke hudutlarında misyon yapıyor. Rabbim polisimizi, askerimizi, güvenlik korucularımızı her türlü kazadan, beladan koruma etsin, Allah ayaklarına taş değdirtmesin. Vakit zaman üzücü olaylar yaşıyoruz. Dün Hakkari’de bir emniyet müdür yardımcımız şehit oldu. Allah ona rahmet eylesin. Bu tesisimizin teşkilatımıza, vilayetimize iyi, uğurlu olmasını diliyorum. 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere de tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın da dayanaklarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Bilmez ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Yeni binamızın vilayetimize güzel olmasını diliyorum. Arifesinde bulunduğumuz 15 Temmuz’da, hain darbe teşebbüsünde vatandaşlarımızla sırt sırta verilerek adeta bir tarih yazıldı. Bu niyetlerle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Kurban kısmı ve okunan dualar daha sonrasında hizmet binasının açılışı yapıldı.

Merasime, Vali Yardımcısı Meral Uçar Arpa, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Edremit Belediye Lideri İsmail Say, Tuşba Belediye Lideri Salih Akman,112 Acil Davet Merkezi Müdürü Yadigar Ergül ve davetliler katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Ilıkan