Vefa Küçük’ten Uğur Dündar’a: Devamsızlıktan sınıfta kalmış, gelmiş kederimize deva olacak

Hasan

New member
Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi (YDK) olağanüstü Seçimli Genel Şurası’nda başkanlığa bir daha aday olan Vefa Küçük, açıklamalarda bulundu.

Uğur Dündar’ın kendisine yönelik tenkitlerine karşılık vererek konuşmasına başlayan Vefa Küçük, “Bana ismen zikrederek sataşana onun düzeyine inerek değil, kendi düzeyim ve karakter karşılığı en son karşılık vereceğim. Ben sizlerin oyuyla 2014 yılından beri 8 sene müddet zarfında 2 liderle çalıştım. Evvelki liderimizin listesinde yer alan Mithat Gün’e sevgi ve hürmetlerimi sunarak onun şahitliğine sığınıyorum. Aziz liderle fazlaca uyumlu, ona faydalı, önünü açan faaliyetlerini destekledim. Vakit zaman fikir birliği, kimi vakit ayrılıklar oluştu. Fikir birliği ve ayrılığı Fenerbahçe’ye daha uygun kıymet kazandırmak için olan bir mütalaadır. Ali Koç ile 4 seniçin bu yana çok uyumlu bir biçimde çalıştım. İnşallah 2 sene daha sonrada kendisiyle çalışmak nasip olur” diye konuştu.

“SİZLER NE YAPTINIZ Kİ BANA HESAP SORUYORSUNUZ”

Fenerbahçe’nin 32 yıllık üyesi olduğunu vurgulayan Vefa Küçük, “Yönetim konseylerinde bulundum, Fenerbahçe’ye buradaki binayı yaptırdım armağan ettim, şuradaki havuzu yaptım kulübe armağan ettim. Sizler ne yaptınız ki bana hesap soruyorsunuz. Ben Fenerbahçe’ye bunları yaptım. Her şeyi inkar edebilirsiniz lakin yapıtlarım ortada duruyor, bunu kimse inkar edemez. Ben 2014 yılından beri yaptığım divan heyeti başkanlığımın yanı sıra 6 sene Futbol A.Ş’de bağımsız üye oldum. Kimsenin adamı olmadım, geçmişte de olmadım, gelecekte de olmuyorum. Fenerbahçe’ye 1 dakika dahi vakit ayırmamış, devamsızlıktan sınıfta kalmış, 20 yıldır buralarda gözükmemiş, sorumluluğun altına elini uzatmamış kişi gelmiş beni suçluyor. Benim bir yanlışım var ise kabul ediyorum. 4 sene Aziz Yıldırım ile, 4 sene de Ali Koç ile çalışırken onlarla olan mesaimi kimselerle bölüşmedim. Bunları bu biçimde yapsaydım daha düzgün miydi? Öteki kulüplerde örnekleri var. İkiye bölünmüşler. Ben bu ikiye bölünmüşlüğü önlemek için çaba ettim” formunda konuştu.

“AYNI YOLDA DEVAM EDECEĞİM”

Pandeminin son 1 yıldır nazaranv yapmasına pürüz olduğunu tabir eden Vefa Küçük, “O nazaranv mühleti içerisinde boş durmadım, muhakkak projeler üreterek lidere sundum. Bunlardan bir tanesi kendi ortamızda 25 kişilik heyet seçecektik, 5 divan heyetiyle hareket edecektik. Başka lider adayları da tıpkı şeyleri söylüyor. Bu Fenerbahçe’nin düzgünlüğü için yapılmıştır. Teklifin kimden geldiği değerli değildir. Ben bugün karşınızda uyumlu çalıştığım, liderlerle ihtilaf yapmadığım için kimileri tarafınca eleştiriliyorum. Tıpkı yolda devam edeceğim. Seçildiğim vakit bir daha uyumlu çalışmayı vadediyorum. Nail Kır, Sait Yılmaz ve ben 3’lü devam ederken Fenerbahçe’de sınıfta kalan 4’üncü aday ortaya çıktı. 20 yıldır bu arkadaş neredeydi Fenerbahçe’ye ne yaptı. Fenerbahçe’nin neresinden ne tuttu. Ben kendisini TV’ye davet ettim katılmadı. Benimle Vefa Lisesi’nde bir sene arkadaşlığımız oldu. bu biçimdeda herbiçimde başarısız olduğu için sınıfta kalmış ikinci yılıydı. Bugün de Fenerbahçe’de devamsızlıktan dolayı sınıfta kalmış gelmiş kederimize deva olacak. Günahıyla sevabıyla 32 yıldır burada misyon yaptım. Bizim bir ekip projelerimiz var. Onu bunu yapacağım demektense beni 8 yıllık nazaranv süremde yaptıklarımdan mutluysanız bana oy verin, mutlu değilseniz istediğiniz delegeye oy verin” dedi.

Mustafa AKIN-Kaan ÜLKER/İSTANBUL,(DHA)