Willian Arao: Sıkıntı bir maç olacak

Hasan

New member
UEFA Avrupa Ligi Play-Off rövanş maçında meskeninde Avusturya temsilcisi Austria Wien ile karşılaşacak Fenerbahçe ’de bu uğraş öncesi Brezilyalı futbolcu Willian Arao basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Güç bir karşılaşma olacağının altını çizen Arao, “Yarın sıkıntı bir maç bekliyoruz her maç üzere. Umarım gelişimimiz devam ettirdiğimizin sinyallerini vermeye devam ederiz. Ofansif defansif geliştiğimizi görüyoruz. bu biçimde devam etmek istiyoruz” halinde konuştu.

“Takım arkadaşlarım adapte olmam için yardımcı oluyorlar”

Takım arkadaşlarının kendisine karşı olan tavrından dolayı ekibe alışma müddetini kısalttığını belirten Brezilyalı futbolcu, “Takımıma alıştım, Avrupa’ya alıştım lige alışıyorum. Lisanı öğrenemedim fakat öğreneceğim. Hocamızın Jorge Jesus olması adapte olmamada yardımcı oluyor. Ekip arkadaşlarım beni hayli yeterli karşıladılar. Bir an evvel adapte olmam için yardımcı oluyorlar” diye konuştu.

“Önemli olan grubun kazanması”

30 yaşındaki futbolcu, oyun ortasında duruma göre konum değiştirdiğini de lisana getirerek, “Benim için güç olmasa gerek alanda nazaranvimizi en güzel biçimde yerine getirmeye çalışıyorum. Kendimi göstermeye çalışıyorum. Hocam ne istiyorsa uygulamaya çalışıyorum. Vakit zaman stoperler içindeyım, vakit zaman önlerindeyim. Ekip topla çıktığında değerli bir nazaranvim var. Değerli olan kadronun kazanması, gol yemezsek daha da yeterli olacak” sözlerini kullandı.

“Kontra ataklara dikkat etmemiz gerekiyor”

Türkiye Ligi’nde geçiş oyununun kendisinin dikkatini çektiğini söyleyen Arao, “Ligde en epeyce dikkatimi çeken şey epey geçiş oyunu oynanıyor. Buradaki her kadro kontra atak için bekliyor ve bu kontra ataklardan gol oluyor. Her maçı kazanmak için oynuyoruz. Kontra ataklara dikkat etmemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

İHA