Başakşehir’de BASE Espor Şenliği gerçekleşti

Hasan

New member
Başakşehir Belediyesi, BASE Espor Festivali’ne konut sahipliği yaptı.Birden çok belediyenin ve özel Espor kadrolarının yarıştığı şenlikte heyecanlı dakikalar yaşandı. Şenliğe katılan Başakşehir Belediye Lideri Yasin Kartoğlu da toplumsal medya fenomenleri Ege Arseven ve Emre Kayır ile FIFA 22 oynadı.
Başakşehir Belediyesi, gençlik ve spor tertibi olan İstanbul Gençlik Oyunları şenliğinin akabinde, gençler için heyecan ve cümbüş dolu bir şenliğe daha imza attı. Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen Espor Festivali’nde BASE Espor Akademi, Üsküdar Espor Akademi, Küçükçekmece Espor Akademisi ve Sancaktepe Espor Akademisi katıldı. Belediyeler turnuvada Volorant, CS Go, FIFA, League of Legends ve PUBG oyunlarında kıyasıya yarıştı. Başakşehir Belediye lideri Yasin Kartoğlu da toplumsal medya fenomenleri Ege Arseven ve Emre Kayır ile FIFA 22 oynadı.
Festivale katılan gençler çekilişe katılarak Playstation 5, oyun monitörü, oyuncu faresi ve oyuncu klavyesi üzere teknoloji eserleri kazandı. Birbirinden renkli dans ve ışık şovlarının yapıldığı şenlikte gençler, dj performansı, Flash Mob Dans performansı, EYPİO ve Ceza konseri ile doyasıya eğlendi.
BASE ESPOR ŞENLİĞİ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ESPOR ŞENLİĞİ OLACAK
Festivalde konuşan Başakşehir Belediye Lideri Yasin Kartoğlu, “Türkiye’nin en büyük BASE Espor Şenliği Türkiye’nin en büyük Espor Şenliği olacak. Tüm gün boyunca faaliyetler var. BASE Espor Akademi, yaklaşık 2 yıl evvel profesyonel Espor oyuncu yetiştirmek üzere kurulmuş bir merkez. Bugüne kadar yaklaşık bin 326 tane arkadaşımızı buradan mezun ettik. Birçoğu profesyonel oyuncu olarak şu an alanlarda. bununla birlikte bu akademinin yıllık şenliklerinden bir tanesindeyiz. Bu şenlik tüm gün sürecek. Şenlik içerisinde müsabakalar var rekabetler var. Onların hayli takip ettiği ve beğendiği toplumsal medya fenomenlerinin burada yarışları olacak. Onların rekabetine daima birlikte şahit olacağız. Hatta fırsat olursa ben de oyun oynayacağım. Akşamüzeri hoş konserlerimiz var. Eypio ve Ceza konseri var. Tüm gün boyunca bu heyecanı hem ikramlarla bir arada tıpkı vakitte buradaki rekabeti tüm gençlerle ziyadesiyle doya doya yaşayacağız” dedi.
“HEM KADRO birebir vakitte FERDÎ İDMANLAR YAPIP TURNUVALARA KATILIYORUZ”
Espor yarışmacılarından Burak Dikmen, şenliğin epey başarılı olduğunu belirterek, “Çok hoş organize edilmiş bir şenlik. Kıyasıya rekabetle geçeceğini düşünüyorum. Yaklaşık 2 buçuk yıldır Espor ile ilgileniyorum. Birinci Espor’a teşebbüs birebir turnuvalarla olmuştu. İlerletmeyi düşünüyorum” sözlerini kullandı.
Beytullah Emin ise, “Başakşehir Belediyesi Espor’da oyuncuyum. Kendi merkezimizde günde 6-7 saat kadar idmanlarımızı yapıyoruz. Hem grup tıpkı vakitte ferdî olarak idmanlarımızı yapıp daha sonrasında turnuvalara katılıyoruz” diye konuştu.