Batuhan Karadeniz’den Diego Lugano’ya ‘Zalim’ sitemi!

Hasan

New member
Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nı yerinde takip eden Fenerbahçe ‘nin eski oyuncusu Diego Lugano, TRT Spor’a konuştu.

Süper Lig’de pek hayli maçta Lugano ile karşı karşıya gelen Batuhan Karadeniz, espirili bir biçimde sitemde bulundu.

Futbolcu Batuhan Karadeniz, Lugano’nun röportaj manzaralarını paylaşarak “Ulan az çizmedin oramı buramı zalim” yazdı.

Ülkesi Uruguay’ın Dünya Kupası’ndaki bahtı için konuşan Lugano, “Uruguay’ın son Dünya kupalarında olduğu üzere bu kupada da isminden kelam ettirme ihtimali var. Katar’da kendilerini üste taşıyabilirler. Birinci maç bana göre en zoru. Zira birtakım isimler konusunda eksiklik yaşıyoruz. Godin, Caceres, Cavani üzere. Birinci maça bağlı her şey. Kümeden çıkınca Brezilya üzere bir rakiple karşılaşabiliriz. Bu yüzden birinci maç fazlaca kıymetli, kümeden çıkmamız gerekiyor. Kümeden birinci çıkamazsak büyük bir ihtimalle kupanın en büyük favorilerinden biri olan Brezilya ile karşılaşacağız. Ancak bir daha Uruguay’ın onları kupa dışına itecek gücü var.” dedi.

Dünya Kupası’ndaki sürpriz sonuçları kıymetlendiren Lugano, “Beni Arjantin’den daha hayli Almanya şaşırttı. Arjantin de büyük beklentilerle buraya geldi. Kadro olarak epeyce başarılılar lakin çabucak hemen istedikleri düzeyde değiller, birtakım kusurları oldu. Lakin başka maçlarda daha farklı bir oyun sergileyeceklerini düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

Fernando Muslera: Bir Galatasaray ve Üstün Lig Efsanesi

“Fenerbahçe’nin şampiyonluğa muhtaçlığı var”

Eski kadrosu Fenerbahçe’yi takip edip etmediği sorulan Uruguaylı futbol adamı, “Tabii ki her vakit izliyorum. Güzel sonuçlar almaya devam ediyorlar. Jesus, dünya çapında deneyimli ve mental açıdan sağlam bir teknik yönetici. Şu anda her şey yolunda gidiyor onlar için. Çok fazla taktik konuşmak istemiyorum fakat Fenerbahçe hepimizin bildiği üzere hürmet duyulması gereken bir takım. Jesus hürmet duyulması gereken bir teknik yönetici. Türkiye’de çalışmak baskılar yüzünden kimi birtakım güç olabiliyor. Fenerbahçe bu türlü âlâ sonuçlar almaya devam ederse şampiyon olacaktır. Biraz uzun vakit oldu. Grubun şampiyonluğa gereksinimi var” formunda konuştu.

Programa konuk olan Volkan Demirel için konuşan Diego Lugano, “Volkan Demirel, yakın arkadaşım. Türkiye’ye geldiğimde daima görürüm. Büyük bir teknik yönetici. Çok uygun gidiyor. Onun için en güzelini dilerim. Alex de Souza da antrenörlük yapmaya başladı. Bütün arkadaşlarım bu şiddetli ve dikenli yola giriş yaptı. Onlar için en uygununu diliyorum. Her vakit fikirlerine hürmet duyuyorum.” kelamlarını kullandı.

Lugano, “İstanbul’u epeyce seviyorum ve daima takip ediyorum. Dünya Kupası daha sonrası Güney Amerika seyahatim öncesinde Türkiye’yi ziyaret edeceğim” tabirleriyle röportajıyla açıklamalarını tamamladı.