Benedict Cumberbatch, yeni rolü uğruna nikotin komasına girdi

Bakec

New member
Benedict Cumberbatch, The Power Of The Dog’daki sigara içen karakteri için üç kez nikotin zehirlenmesi geçirdiğini söylemiş oldu.

Jane Campion’un yönettiği sinemada zincirleme sigara içen çiftlik sahibi Phil Burbank rolünü canlandıran 45 yaşındaki oyuncu, Esquire UK’ye rolü gereği yaşadığı sıhhat problemlerini anlattı.

2014 yılında sigarayı bırakan Cumberbatch, rolü üstlendikten daha sonra daima olarak sigara yakmanın ne kadar fecî olduğunu anlattı: “Sigara içmek, hakikaten zordu. Üç kez nikotin zehirlenmesi geçirdim.”

Mide bulantısı, ağızda çok tükürük, kusma, iştahsızlık, baş ağrısı, göz tahrişi ve baş dönmesi üzere belirtiler nikotin zehirlenmesini işaret eder.

Sigara içme zorluklarına karşın, Cumberbatch role nasıl büsbütün odaklandığını da anlattı: “O koku katmanını üzerimde istedim. Odadaki insanların nasıl koktuğumu bilmesini istedim. Zordu ama… Yalnızca provalarda değildi. Yemek yemeye ve Jane’in arkadaşlarıyla falan buluşmaya gidiyordum.”

Bu, Cumberbatch’in rolü için birinci zehirlenişi değil; ünlü oyuncu, daha evvel de 2012’de Belgravia’da Skandal isimli bir Sherlock kısmını çekerken de acı çekti.

AİLEMDEN FARKLI OLMAMA DEĞECEK BİR PROJE OLMALI

Esquire UK, Sherlock’un bir daha başlama ihtimaline yönelik de sorular sormayı ihmal etmedi. Cumberbatch, Sherlock rolüne geri dönüp dönmemesiyle ilgili esprili bir karşılık verdi: “Asla asla deme.” Ve potansiyel geri dönüş için şartların yanlışsız olması gerektiğini de kelamlarına ekledi.

Ayrıyeten proje seçerken de dikkatli davrandığını anlattı: “İşimden nitekim zevk alıyorum. Çalıştığım vakit fazlaca çalışmak istiyorum. Ailemden ve evimden ayrılmaya kıymet olmalı. Ve şayet yeni bir marifet kazanıp buna iş diyebilirsem, ne memnun bana.”