BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ‘SOSYAL İSTİKRAR TAZMİNATI’NI EN ÜST LİMİTTEN İMZALADI

Bakec

New member
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ‘SOSYAL İSTİKRAR TAZMİNATI’NI EN ÜST LİMİTTEN İMZALADI
VAN (Habermetre) – Van Büyükşehir Belediyesi ile MEMUR-SEN’e bağlı Belediye ve Özel Yönetim Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) içinde ‘Sosyal İstikrar Tazminatı’ mukavelesi imzalandı. 2022-2023 yıllarını kapsayan Toplumsal İstikrar Tazminatı yüzde 120 olarak en üst limitten verildi.

Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ’de çalışan toplam 918 memurun 2 yıllık ‘Sosyal İstikrar Tazminatı’ kontratı için imza merasimi düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen imza merasimine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mehmet Emin Bilmez, Bem-Bir Sen Genel Lider Yardımcısı Uygar Sevinç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Su ve Kanalizasyon Yönetimi (VASKİ) Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Bem-Bir-Sen Van Şube Lideri Harun Altın ve ilgili daire liderleri katıldı.

İmza merasiminde konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mehmet Emin Bilmez, 918 memur ve kontratlı işçi için en üst limitten toplumsal istikrar tazminatı imzaladıklarını belirterek, güzel olmasını diledi.

“YÜZDE 120’DEN TOPLUMSAL İSTİKRAR TAZMİNATI ÖDENMESİNE KARAR VERDİK”

Vanlılara hizmet eden işçinin her türlü takdiri hak ettiklerine inandıklarını belirten Vali Mehmet Emin Bilmez, “Bugün Belediyemiz ve VASKİ’de çalışan, memur ve kontratlı işçiye 2022 yılı ve 2023 yılı için ödenecek toplumsal istikrar tazminatı ile ilgili Bem-Bir-Sen temsilcilerimizle kontrat imzaladık. Van Büyükşehir Belediyemizde 581 memur, 221 kontratlı çalışanımız çalışmaktadır. VASKİ’de ise 74 memur, 42 kontratlı işçimiz çalışmaktadır. Toplamda 918 memurumuzun ve kontratlı işçimizin toplumsal istikrar tazminatıyla ilgili mukaveleleri imzaladık. Bilindiği üzere memurlara toplu iş mukavelesi imzalama yetkisi verildikten daha sonra, memurların toplumsal hakları, ilgili sendika temsilcileriyle kamu içinde kontrat imzalanmaktadır. Daha evvel en çok toplu iş kontratı ile en yüksek devlet memur göstergesinin yüzde yüze kadar toplumsal istikrar tazminatı verilebiliyordu. Bu yıl yapılan toplu kontratlarda bu yüzde 120’ye kadar çıkarıldı. Bizde çalışanlarımıza en üst limitten, yani yüzde 120 limitinden, toplumsal istikrar tazminatı ödenmesine karar verdik. Hem belediyemiz için, birebir vakitte çalışanlarımız için güzel olmasını diliyorum. Biz mesai arkadaşlarımızın her türlü fiyatı, her türlü takdiri hak ettiklerine inanıyoruz. Hepsi de Van’a, Vanlılara hizmet etmeyi, bir ibadet şiarı ile yerine getirdiğini biliyoruz. Hepsine teşekkür ediyoruz. Sendika temsilcilerine de göstermiş olduğu çabadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ondan sonrasında konuşan Bem-Bir-Sen Genel Lider Yardımcısı Uygar Sevinç ise Büyükşehir Belediyesine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sendikacılık noktasında probleme bakmadıklarını anlatan Sevinç, “Memlekete hizmet bağlamında Sayın Valimiz, Genel Sekreterimiz, VASKİ Genel müdürümüz, bu periyot Van’ı bilhassa ilmek ilmek dokuyarak, gerçekten cadde ve sokakları yeni bir görünüme kavuşturdular. Ben de bir Vanlı olarak bundan gurur duyuyorum. Van’ımıza yeni bir dizayn, yeni bir tertip getirdiler. Çalışanlarımızın en yüksek taban üzerinden artırım verildi. Çalışanlarımız ismine minnet duyuyorum” diye konuştu.

ondan sonrasında Vali Mehmet Emin Bilmez ve sendika yöneticileri içinde karşılıklı imzalar atıldı.

Habermetre – Son Dakika Haberleri