Damien Comolli’nin lideri olduğu Toulouse’da büyük muvaffakiyet

Hasan

New member
Fenerbahçe ‘nin eski sportif yöneticisi Damien Comolli’nin başkanlığını yaptığı Fransız grubu Toulouse, Niort’u 2-0 mağlup etti. Bu sonuçla bitime üç hafta kala Ligue 1’e yükseldi. Toulouse’un gollerini 62. dakikada Genreau ve 78. dakikada Onaiwu kaydetti. Bu galibiyetin akabinde puanını 76 yapan Toulouse, Ligue 1’e yükselmeyi garantiledi.

TARAFTARLAR ALANA AKIN ETTİ

Müsabakanın bitiş düdüğüyle birlikte binlerce taraftar alana girdi. Büyük bir coşku yaşayan Toulouse taraftarı Ligue 1 sevincini birlikte yaşadı.

FENERBAHÇE’DE VAZİFE ALMIŞTI

Fransız futbol adamı 2018-2020 yılları içinde Fenerbahçe’de sportif yönetici olarak bakılırsav almıştı. Daha evvel Fransa’da röportaj veren Comolli, ”Fenerbahçe ile Türkiye’de şampiyon olacağımıza inanıyordum lakin olamayınca ben de istifa ettim.” kelamlarını kullandı.

Fenerbahçe’den ayrılığı hakkında itiraflarda bulunan Fransız sportif yönetici, ”Ocak ayında hala Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına inanıyordum. Fakat kulüp artık patlama noktasına gelmişti, bu yüzden ayrılmak zorunda kaldım.” dedi.

Comolli, ayrıyeten ”Futbola aşık bir adamım. Bence futbol yüzde 95 gerilim, yüzde 5 zevk lakin yüzde 5 daha ağır basıyor. Yüzde 5’ten aldığım zevk, yüzde 95’i unutturuyor. Günün 24 saati futbol ile yaşıyorum.” biçiminde konuştu.

GEÇEN DÖNEM FIRSATI KAÇIRMIŞTI

Damien Comolli’nin başkanlığını yaptığı Toulouse, geçen dönem play-out rövanş maçında Nantes’ı 1-0 mağlup etmesine karşın, birinci müsabakada 2-1 mağlup olduğu için Fransa Ligue 1’e çıkma fırsatını kaçırdı.

Toulouse’a galibiyeti getiren golü 62’nci dakikada Youssouf Vakoum Bayo kaydetti. Maçın 85’inci dakikasında oyuna dahil olan Nathan N’Goumou, 87’nci dakikada kırmızı kart nazaranrek ekibini 10 kişi bıraktı.

Fransa Ligue 2’den Ligue 1’e çıkma talihini değerlendiremeyen Toulouse’da futbolcular maçın akabinde büyük ıstırap yaşadı.

“BİZİM HAKKIMIZI ÇALDINIZ”

Damien Comolli, müsabakanın akabinde maçın hakemlerine reaksiyon göstererek soyunma odası koridorlarında, “Bizim hakkımızı çaldınız” diye bağırdı.

Milliyet