Dave Chappelle, Oscar’da skandal tokada imza atan Will Smith’i eleştirdi

Bakec

New member
ABD’li komedyen ve oyuncu Dave Chappelle, 94. Oscar Mükafatları gecesine damga vuran Will Smith’in Chris Rock’ı sahnede tokatlaması hadisesini yorumladı.

49 yaşındaki komedyen Dave Chappelle, ünlü oyuncu Will Smith’in (53), eşi Jada Pinkett Smith’in görünüşü hakkında espri yapan sunucu Chris Rock’ı tokatlamasını sert bir biçimde eleştirdi.

Smith, “Kral Richard” sinemasında Venus ve Serena Williams’ın babası Richard Williams rolüyle o gece “En Yeterli Erkek Oyuncu” Oscar mükafatını kazandı.

Ancak kazandığı zafer, dünyanın dört bir yanında duyulan “tokat”la gölgelendi. Akademi tarafınca kınanan Smith’e, Akademi Mükafatları etkinliklerinden 10 yıl men cezası verildi.

Ünlü aktörü eleştiren Chappelle ise, “Will, 30 yıl boyunca harika bir insan izlenimi verdi ve o gece maskesini çıkardı. Bu hareketiyle bize geri kalanımız kadar berbat olduğunu gösterdi. sonuçları ne olursa olsun… Umarım maskesini tekrar takmaz ve gerçek yüzünün nefes almasına müsaade verir… Kendimi iki erkekte de görüyorum” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in (50) alopesi sebebiyle saçlarını kazıtmasını, Demi Moore’un “G.I. Jane” sinemasındaki imajına benzeten Chris Rock (57), “Jada, seni seviyorum, G.I. Jane 2 sinemasını görmek için sabırsızlanıyorum” demişti.

Bu latifeye salondakiler ve eşi Will Smith gülerken Jada Pinkett Smith gözlerini devirmişti. Eşinin latifeden hoşlanmadığını goren Will Smith de sahneye çıkarak Chris Rock’ı tokatlamıştı. daha sonrasında yerine oturduğunda da Rock’ı “eşinin ismini ağzına almaması” tarafında uyarmıştı.

Smith, o geceden daha sonra Rock’tan resmi olarak özür dilese de, ikilinin ortası hala tam olarak düzelmedi.