Diego Lugano: “En büyük Fenerbahçe”

Hasan

New member
Uruguaylı eski futbolcu Diego Lugano, İstanbul’a geldi. Çocuklarıyla birlikte stadı gezen Lugano, yıllar geçmesine karşın taraftarların kendisine gösterdiği ilgiden dolayı fazlaca keyifli olduğunu söylemiş oldu.

Ziyaret esnasında Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Lugano, “Burada olduğum için hayli memnunum ve hem de karışık hisler besliyorum. Çocuklarımla birlikte birinci kere yıllar daha sonra burada bulunuyorum. Bu epeyce özel bir durum. Zira biz burada yaşarken çocuklarım hayli küçüklerdi. Artık birer yetişkinler. Benimle bir arada bu alanda olmaları fazlaca hoş.” dedi.

FENERBAHÇE AİLESİNİN BİR MODÜLÜ VE TARAFTARI OLARAK MAÇLARI İZLEMEYE DEVAM EDİYORUM

Teknik Yönetici Jorge Jesus ve gruptan övgüyle bahseden Uruguaylı eski futbolcu, “Takım ve teknik yönetici hayli güzel. Ben burada oynarken, ekipte fazlaca fazla Güney Amerikalı oyuncu vardı. Şu anda da o denli olduğu için memnunum. Fenerbahçe ailesinin bir kesimi ve taraftarı olarak maçları izlemeye devam ediyorum. Teknik Yöneticisi beğeniyorum, âlâ taktikleri ve güzel yönlendirmeleri olduğunu düşünüyorum. Mesleğinde Avrupa’da ve Brezilya’da çok başarılıydı. Ben Sao Paulo’da oynarken, Jorge Jesus Flamengo’yu çalıştırıyordu. Kendisine büyük bir hürmetim var. Taraftarlar da onun ne kadar âlâ bir teknik yönetici olduğunu görüyor, o da bu yolda ilerliyor.” tabirlerini kullandı.

TARAFTARLARIN BANA İLGİSİNDEN ÖTÜRÜ ÇOK MUTLUYUM

Taraftarların kendisine gösterdiği ilgi içinse Lugano, “seneler geçse bile taraftarların bana gösterdiği hürmet ve ilgiden dolayı hayli memnunum. birlikte uzun ve dolu dolu yıllar geçirdik. yıllar daha sonra buraya geldiğimde sevginin ne kadar değerli olduğunu ve bu kulüp için yaptığım fedakarlıklara ziyadesiyle değdiğini görüyorum. Bana bakılırsa kimse benim bu kadroya ve taraftara olan sevgimi sorgulayamaz. O yüzden çok memnunum.” dedi.

Diego Lugano, röportajı oğullarıyla birlikte ‘En Büyük Fenerbahçe’ diyerek noktaladı.