Eski Çaykur Rizesporlu Morozyuk, Fenerbahçe’nin kümesini kıymetlendirdi

Hasan

New member
Daha evvel Harika Lig ‘de Çaykur Rizespor forması giyen ve şimdilerde ülkesi gruplarından Chornomorets’in takımında yer alan Ukraynalı sağ bek Mykola Morozyuk, UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe ‘nin de yer aldığı B Grubu’nu kıymetlendirdi. Morozyuk, altyapısından yetiştiği ve daha sonrasında uzun mühlet takımında bulunduğu Dinamo Kiev üzerinden kümesi yorumladı.

Dinamo Kiev’in güzel durumda olmadığını belirten Morozyuk, “Avrupa Ligi kümesinin geçilemez olduğu söylenemez. Birincilik yahut ikincilik için savaşabiliriz. Dinamo’nun bu kümeden çıkabileceğini düşünüyorum. Sıkıntı olacak lakin Kiev halkı bu mahzuru aşabilir. Evet, Dinamo kısa mühlet evvel Fenerbahçe ile oynayarak onları saf dışı bıraktı lakin kümelerin farklı bir yapısı var. Fenerbahçe’ye karşı bir daha birebir puanları alıp Rennes’e kaybedebilirsiniz. Burada tüm arayı âlâ geçmeniz gerekiyor. Yakın gelecekte farklı bir Dinamo bakılırsaceğimizi düşünüyorum. Ekip ortasından öğrendiğim kadarıyla Dinamo, ruhsal olarak düzgün durumda değil. Kritik maçlar oynamak, daima yurt haricinde olmak, ailelerden uzak olmak ve ülkede olanları düşünmek güç. Bu kurallar altında çalışmak hayli sıkıntı. Oyuncular üstündeki sorumluluk iddia edilemeyecek kadar büyük. Biroldukça genç oyuncu var ve onlar için hiç kolay değil” tabirlerini kullandı.

Olumsuz olarak nitelendirdiği faktörlere karşın Dinamo Kiev’e olan inancını yenidenlayan Ukraynalı oyuncu, “Takım, yanılgılar niçiniyle eleştirilebilir lakin Fenerbahçe ve Sturm Graz’ı geçmiş oldukları için yalnızca övgüyü hak ediyorlar. Benfica, şu anki Dinamo ile karşılaştırıldığında farklı bir düzeyde. Dinamo için yeni turnuvada en değerli şey ruhsal olarak toparlanıp sonuç almak. Ukrayna’ya döndükten daha sonra kadroda her şey yoluna girecektir. Mircea Lucescu, yanlışsız irtibatı bulacak ve Dinamo bir daha ayağa kalkacak. Avrupa Ligi’nde maçlar kolay olmayacak lakin bir daha de Dinamo’nun bahtı yüksek. Kiev’in grubu problemsiz olmayacak ancak inanıyorum ki kümelerden çıkacak” dedi.