Fenerbahçe’ye 3 puanı Michy Batshuayi getirdi

Hasan

New member
Michy Batshuayi, Fenerbahçe formasıyla birinci maçına Dinamo Kiev karşısında çıktı. Geçtiğimiz dönemi Beşiktaş ‘ta geçiren Batshuayi, teknik yönetici Jorge Jesus tarafınca takıma dahil edildiği birinci uğraşın 69. dakikasında Joao Pedro’nun yerine oyuna dahil oldu. Alana girmesinin akabinde pek istekli bir manzara sergileyen Belçikalı forvet, gol durumuna girmek ismine elinden geleni yaptı.

Çok şık vurdu

Ukrayna grubunun bilhassa 1-1’den daha sonra düzgünce kapanan savunmasında iki şahısla marke edilen 28 yaşındaki futbolcu, uzatma anlarında ceza alanı içerisinde adeta kendisini unutturdu. Hava topu çabasında rakipten seken top, kale gerisindeki Batshuayi’ye geldi. Belçikalı yıldız, şık bir vuruşla birinci maçında golünü attı ve ekibini galibiyete taşıdı.

‘Karşılığı gollerle vereceğim ‘

Golcü oyuncu, müsabakanın akabinde yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu: Fenerbahçe’den transfer teklifi almak bana fazlaca düzgün hissettirdi. Keyifli oldum. Burada bana herkes hayli fazla itimat verdi. Ben de bunun karşılığını atacağım gollerle vermek istiyorum. Taraftarın gösterdiği sevgi beni epey fazla keyifli etti. Bana güç ve motivasyon sağladılar.