Henry Cavill’den samimi itiraf: “Sherlock rolünü beklemiyordum”

Bakec

New member
Netflix üretimi Enola Holmes, ikinci sinemasıyla ekranlara gelmeye hazırlanırken her iki sinemada de rol alan Henry Cavill’den samimi bir itiraf geldi. Cavill, kendisine rol teklif edildiğinde şoke olduğunu söylüyor.

Edebiyat dünyasının gizemli, zeki ve olağan dışı dedektifi şimdiye kadar tekraren beyaz perdede izleyici karşısına çıkmıştı. Lakin akış platformu, bu kere kıssayı Sherlock’un kız kardeşi Enola’ya çevirdi.

2020’de yayınlanan Enola Holmes, ağabeyi Sherlock için çekilen sinemaların ve dizilerin bilakis epeyce daha renkli, muzip, eğlenceli bir biçimde ekranda göründü ve o kadar sevildi ki Netflix ikinci sinema için de çalışmalarını hızlandırdı.

Jack Thorne ve Nancy Springer’ın senaryosunu yazdığı, direktör koltuğunda Harry Bradbeer’in oturduğu sinemaların başrolünde Millie Bobby Brown yer alıyor. Stranger Things yıldızına ise Helena Bonham Carter ve Henry Cavill üzere birbirinden başarılı isimler eşlik ediyor.

Her iki üretimde da Brown’ın performansı kadar Cavill de izleyenleri şaşırtıyor. Şimdiye kadar harika kahraman olarak daha sert mizaçlı karakterleri canlandıran Cavill, Enola Holmes’da meşhur dedektif Sherlock’u muzip bir biçimde ortaya koyuyor.

Hayranlarının pek de alışık olmadığı biçimde ekranda görülen Cavill de rol teklifi kendisine geldiğine şoke olduğunu söylüyor. Empire mecmuası podcast’i sırasında Cavill, Enola Holmes’un senaryosunu birinci okuduğunda, senaryonun kendisine niye gönderildiği konusunda başının karıştığını deklare etti:

“Kötü olduğundan değil, lakin kendimi rastgele bir rolde hayal etmek zordu. daha sonra menajerimle konuştum ve ‘Tamam, bu biçimde kimi okuyorum? Bunu bana niye gönderdin?’ dedim. ‘Şey, bu Sherlock için. Sherlock oynamanı istiyorlar’ dedi. Ben de, ‘Hayır! Latife yapıyorsun, değil mi?’ dedim. Kıssaya o kadar aşıktım ki, biliyor musun diye düşündüm, bu katiyetle mükemmel. Sherlock ve Enola içindeki duygusal bağ, nitekim özel bulduğum bir şeydi.”

Enola Holmes’un ikinci sinemasının, 4 Kasım’da Netflix’te yayınlanması bekleniyor.