House of the Dragon oyuncusundan itiraf: “Seçmelerde dizinin ismini bilmiyordum”

Bakec

New member
Tüm dünyada fenomen haline gelen Game of Thrones’tan daha sonra artık de spinoff’u merakla bekleniyor. House of the Dragon ismiyle izleyiciyle buluşacak dizide rol alan ünlü oyuncu dizinin seçmelerinde yaşadıklarını anlatıyor.

2011’de başlayan ve 8 dönem süren Game of Thrones, tüm dünyada adeta bir fenomen haline gelmiş ve izlenme rekorları kırmıştı. 2019 yılında son kısmıyla izleyicileriyle vedalaşan diziden daha sonra artık bir spinoff ile bir daha ejderhaların dünyası ekrana çıkmaya hazırlanıyor.

House of the Dragon ismiyle yayınlanmaya başlayacak dizide rol alan Konuta Best, dizi için katıldığı seçmelerle ilgili farklı açıklamalar yaptı. Bu ayın sonlarında başlayacak olan dizi, HBO’nun hit fantastik dramasının olaylarından yaklaşık 200 yıl evvel geçiyor.

Dizide Best, bir ejderha binicisi olan ve Prens Aemon Targaryen ile Leydi Jocelyn Baratheon’un kızı Prenses Rhaenys Velaryon’u canlandırıyor.

Guardian’a dizinin seçmelerini anlatan yıldız şunları söylemiş oldu: “Tam bir Game of Thrones bakiriydim. Kıymetli bir şey olduğunu biliyordum, fakat bu işin ağzı açık bırakan ölçeğine hazırlıklı değildim. Sete yürümek New York’a yürümek üzereydi ancak gökdelenler yerine Dragonstone’a yürüyordum. Grup yaklaşık 4 bin kişiydi ve bu dudak uçuklatıyor.”

Best, akabinde epey bâtın bir biçimde gerçekleştiğini tanımladığı oyuncu seçimi sürecine değindi: “Seçmelere, başlangıçta özgün Game of Thrones’tan isimleri değiştirilmiş bir sahne gönderildi. Bize yeni gösterinin ismi bile söylenmedi. Sonunda bana gerçek bir senaryo gönderildiğinde sevdim.”

Best senaryoda bilhassa etkilendiği kısmı ise şu sözlerle anlatıyor: “Karakterimin erkenden söylemiş olduği bir replik var: ‘Erkekler, bir hanımın taht çıktığını görmektense diyarı ateşe verirler.’ Ve üstüne bana karakterimin bir ejderha binicisi olduğunu söylemiş olduler. Çabucak kabul ettim.”