İstanbulspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke’den, Jorge Jesus yorumu!

Hasan

New member
Türk futbolunun unutulmaz forvetlerinden Fatih Tekke Harika Lig ’i ve ekibini Fanatik’e kıymetlendirdi.

3. sefer İstanbul takımının başına geçen genç teknik adamın açıklamaları şu biçimde:

“İstanbulspor’un durumu herkes tarafınca malum. Sıkıntı bir lig, sıkıntı bir sene fakat bilhassa geçen sene fazlaca önemli bir muvaffakiyet var bunu kıymetli kalması için İstanbulspor’un ligde kalması gerekiyor. Çok kolay görünmüyor, biz de bu zora talip olduğumuz için buradayız. İstanbulspor’a 3. sefer geliyorum burası bizim ailemiz üzere. Ligde kalmayı başarırsak geçen yılki şampiyonluktan daha kıymetli olacağını düşünüyorum. Bunu için de önemli bir uğraş var, biz burada epeyce önemli paralar harcayamıyoruz. Kendi cebimize bakılırsa hareket etmek zorundayız.”

‘Yedek oyuncuları yok!’

“Kalabalıkların akabinde hiç gitmedim, pazarda olmadım, olmamaya çalıştım bu da bu biçimde devam edecek. Türkiye’de oyuncuların ve kadroların performanslarından çok hocaların performansları kıymetli. Oyun planı olan, oynamaya çalışan, bundan vazgeçmeyen hocalar var. Jesus bunların hepsinin önünde. Fenerbahçe ile oynayacağız. Fenerbahçe’de yedek oyuncu yok. 20-25 tane 11 oyuncusu var. Kim oynarsa oynasın, birebir oyun tıpkı form. Oyun disiplini inanılmaz derecede düzgün. Ligde epey önemli bir oyun gücünden bahsedersek Fenerbahçe’yi konuşmamız lazım.”

‘Yanlışları değiştireceğim’

“Ülkede futbolu konuşma lisanı değişmediği sürece, beşerler gördükleri yanlışları söylemediği sürece, bildiği doğruları yapmadığı sürece birşeylerin değişmesi mümkün değil. İşte bu biçimde 30 yılda, 50 yılda bir UEFA kupası, işte Dünya 3.’lüğü falan bu tip epeyce kıymetli muvaffakiyetler lakin sürekliliği yok. Bu yanlışları değiştirmek epeyce sıkıntı ancak deneyeceğim.”

‘Yan pas diyerek gönderildik’

“Bizim üzere gelişmek, geliştirmek isteyen hocalara mutlaka dayanak yok. Bana dayanak veren İstanbulspor oldu. İstanbulspor bu mevzuda bize uygun olduğu için buradayım. Çalıştığım bir kulüpte ‘niye bu kadar yan pas yapıyorsun, kaleciyi kullanıyorsun?’ diyerek 1 ay daha sonra kontratımız feshedildi.”

FANATİK ÖZEL / Süleyman Hatısaru