Jose Luis Oltra: Maksadımız ülkeyi gururlandırmak

Hasan

New member
AEK Larnaca’nın hocası Jose Luis Oltra, düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe ile değerli bir maç oynayacaklarını söylemiş oldu. İspanyol teknik adam, “Daha evvel de söylemiş olduğim üzere alana yalnızca 3 puan almak ya da kümeden çıkmayı başarmak için çıkmıyoruz. Maksadımız ülkemizi gururlandırmak. Rekabetçi yapımızdan ve ekibimden memnunum. Yarın (bugün) amacımız daha da uygununu yaparak kazanmak” tabirlerini kullandı. Taraftara bildiri gönderen Oltra, “Maçta taraftarımızın hoş bir atmosfer oluşturmasını istiyorum. Tabi ki bunu hürmet çerçevesinde yaparak kültürümüzü göstermeliyiz. Bu bizim için hayli önemli” dedi.

‘birlikteliğe razı olmam’

Tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe’nin hayli âlâ bir kadro olduğunu söyleyerek, “Kalitelerinin yanında deneyimleri de var. Onlara karşı hem topa sahipken, tıpkı vakitte top rakipteyken çok daha âlâ işler yapmalıyız. Duran toplarda dikkatli olmalıyız. İstanbul’daki maçta risk almadığımız tarafında yorumlar vardı. Buna katılmıyorum. Pres yaparak, süratli ataklarla onları vurmaya çalıştık. Lakin dediğim için Fenerbahçe hayli yeterli bir ekip. Rastgele bir maçta birlikteliğe razı olduğum gün, teknik yöneticiliği bırakacağım gün olur” diye konuştu.

Rosales: Bizim için büyük maç

Oltra ile birlikte basın toplantısına katılan Roberto Rosales, şunları söylemiş oldu: “Güzel bir maç olacak. Bizim için bu müsabakanın ne manaya geldiğini biliyoruz. Büyük bir maç olacak ve statta buna yakışan bir atmosfer oluşmasını bekliyoruz. İki ülke içindeki tarihi olayları öğrendim lakin sonuçta bu yalnızca bir futbol maçı. Elimizden gelen en yeterli performansı sergilemeye çalışacağız. Büyük bir rakibe karşı oynayacağız, onlara hürmet duyuyoruz lakin maksadımız zafer kazanmak.”