Karagümrük’ün teknik yöneticisi Volkan Demirel, Fenerbahçe’deki ayrılık sürecini anlattı

Hasan

New member
Fenerbahçe ‘de yardımcı antrenörlük nazaranvinden ayrılıp bir süre yayıncı kuruluşta yorumculuk yaptıktan daha sonra Muhteşem Lig grubu Fatih Karagümrük ile anlaşan Volkan Demirel, Play Spor’a verdiği röportajda, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Karagümrük’ün kaliteli bir takıma sahip olduğunu ve Türkiye Kupası amaçları olduğunu söyleyen Volkan Demirel, “Fatih Karagümrük’te olmaktan epey keyif alıyorum. Her vakit Futbol kadrolarını bir aile olarak görürüm. Çok âlâ bir takımız ve birbirimizi yeterli anlıyoruz. Farioli’ye de fazlaca teşekkür ediyorum, Üstün Lig’de geriden oyun kurmayı en âlâ yapan kadrolardan biriyiz. Ekipte giriş vardı lakin gelişme ve sonuca giderken problemler yaşanıyordu. Şu an bulunduğumuz yer, bu ekibin kaliteli takımına yakışmıyor. Daha üst sıralara çıkmak istiyoruz. Türkiye Kupası amacımız de var. Futbolda yanlışsız, sonuçtur. Kazandığın sürece haklısındır, yenildiğin sürece de başarısızsındır.” dedi.

“FENERBAHÇE’DEKİ DENEYİMLERİM ÇOK İŞE YARADI”

Fenerbahçe’de yaşadığı deneyimlerin teknik yöneticilik mesleğinde fazlaca işe yaradığını kaydeden genç teknik adam, “Fenerbahçe’ye geldikten 3-4 yıl daha sonra gelecek ismine notlar almaya başlamıştım. Bu notlar bana fazlaca yardımcı oldu. Futbolcularla ilgiler konusunda fazlaca düzgün bir yol aldığımı düşünüyorum. Bana ailevi sıkıntılarını bile anlatıyorlar. Volkan Demirel, olduğu yeri sahiplenen bir karakterdir.” diye konuştu.

“EMRE BELÖZOĞLU DA BEN DE ÇOK HIRSLI KARAKTERLERİZ”

Futbolda muvaffakiyetin hırstan geçtiğinin altını çizen Demirel, “Başarının bir kısmı, hırs ve sondan geçer. Her şeye ‘Eyvallah.’ diyen adamdan bir şey olmaz. Emre de ben de epey hırslı karakterleriz. Kalecilerin teknik yöneticilikte daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Farioli de kalecilik yapmış, o da Türkiye’de isminden fazlaca kelam ettiriyor.” halinde konuştu.

MANCINI’YE YAPTIĞI ŞAMPİYONLUK GÖNDERMESİ

Volkan Demirel, Fenerbahçe’de ile 2014 yılında yaşadıkları şampiyonlukta Mancini’ye yaptığı “kağıtlı” gönderme hakkında, “Mancini o devir Galatasaraylı futbolculara kağıt gönderiyordu. Şampiyon olduktan daha sonra benim de aklıma bu biçimde bir fikir gelmişti… Cümbüş gayeli bir şeydi. Fenerbahçe’de geçen senelerdan daima onur ve gurur duydum. Bizim Fenerbahçe’de yaşadıklarımızı hayal edemezsiniz. Gördüklerimizi hayalinizde dahi nazaranmezsiniz. Güzeliyle kötüsüyle…” dedi.

“SOSYAL MEDYA OLSAYDI, BEN BU KADAR YÜKSELEMEZDİM”

Futbolcuların taraftarların protestolarından olumsuz etkilendiğini belirten Demirel, “Sahaya 1 hafta daha sonra bir daha birebir oyuncu çıkacak. Bu yüzden o adamı yuhalamanın manası yok. Dönem bitsin, örneğin ‘Biz Volkan’ı istemiyoruz.’ deyin. Artık hashtag mi açarsınız, beste mi yaparsınız… Protesto edilince hırslanan oyuncu görmedim. Bilakis oyundan çıkmak isterler. Bir genç oyuncu çıkıyor, sonraki gün hayli büyük futbolcu olmuş… Gelecek vadeden bir oyuncu bir yanılgı yapıyor, hayli makûs futbolcu oluyor. Evvelce toplumsal medya olsaydı, ben bu kadar yükselemezdim. Emre Mor, söylenenlerin hayli üstünde bir futbolcu. O da Ulusal Kadro ‘a gitmeyi fazlaca istiyor. Çok etkilendiğim bir futbolcu. Dar alanda bu kadar rahat hareket eden bir oyuncu görmedim. ” dedi.

FENERBAHÇE’DE AYRILIK SÜRECİ

Fenerbahçe’den ayrılık süreciyle ilgili konuşan Demirel, Lider Ali Koç’la içinde geçen konuşmayı anlatırken “Geçen dönemin sonlarına hakikat Selçuk Şahin’e ayrılacağımı söylemiştim. Emre’ye de söylemiş oldum… ‘niçin?’ diye sordu, ben de ‘Artık kendi başımıza bir şeyler yapmalıyız.’ dedim. Lider bana ‘niçin ayrılmak istiyorsun?’ dedi. Ben de ‘Kalmamı isterseniz kalırım lakin kendimi görmek istiyorum.’ dedim. O periyot gelen teklifler de vardı, grubumu de oluşturmaya başlamıştım. Yaz bitince beIN SPORTS teklif yaptı ve bana bedelli hissettirdi. Lidere ‘Müsaade ederseniz ayrılmak istiyorum.’ dedim. O da ‘Biraz daha bekle, bakarız.’ dedi. sonrasındasında Vitor Pereira geldi, ben de lidere talebimi daha önemli biçimde ilettim.” sözlerini kullandı.