Kevin Spacey taciz davasında hakim karşısında tabir verdi

Bakec

New member
1986’da çabucak hemen 14 yaşında olan aktör Anthony Rapp’e cinsel tacizde bulunduğu savıyla yargılanan Oscar Ödüllü aktör Kevin Spacey dün hakim karşısına çıktı.

Sanat ve magazin dünyası, 1986’da genç bir aktörü taciz ettiği argümanıyla yargılanan Kevin Spacey’nin davasını izliyor… Oyuncu Anthony Rapp’in savları daha sonrasında başlayan dava sürecinde dün gece 63 yaşındaki Spacey hakim karşısına çıktı.

Kendini savunmak için şahit kürsüsüne oturan Spacey açıklamalarda bulundu. 1986’da Manhattan’daki dairesinde düzenlenen partide Spacey’nin Rapp’e taciz ettiği sav edilmişti. Hakkındaki savları yalanlayan Spacey’nin açıklamalarından daha sonra heyet davanın devam edip etmeyeceğine karar verecek.

Dün mahkeme salonunda Spacey ufak çaplı bir zafer kazandı. Hakim Lewis Kaplan, Rapp’in argüman ettiği üzere taammüden duygusal rahatsızlık çıkarma argümanlarına karşı bir savunma talebini kaldırdı. Rapp’in avukatları duruşma sırasında Kaplan’ı ikna etmeye çalışırken hakim ise sonucunı değiştirmedi.

“BABAM NEO-NAZİYDİ”

Hakim karşısına çıkan Spacey, özel hayatını kamuoyundan uzakta yaşadığını söylemiş oldu ve bu türlü yetiştiğini lisana getirdi.

Spacey, babasının ırkçı olduğunu ve neo-Nazi olduğunu söylerken, bu sebeple kamuoyu karşısında cinsel eğilimini söylemediğini de belirtti. Babasının eşcinsellere karşı olduğunu da belirtti. Spacey, “Hayranlarımın oynadığım karakterlerle beni anmasını istiyorum o yüzden özel hayatımı saklı tuttum” dedi.

2017’de Rapp’e taciz ettiği argümanlarının ortaya çıkmasından daha sonra özür dilemesi de gündeme geldi. Spacey, “O dönemki halkla ilgiler grubum özür dilemenin düzgün olacağını söylemişti. Ama yapmadığınız bir şey için asla özür dilememeniz gerektiğini öğrendim. O açıklamalardan pişmanlık duyuyorum” sözünü kullandı.

2020 yılının Kasım ayında dava açan Rapp, Spacey’den 40 milyon dolar tazminat istiyordu. Amerikan Hoşu sinemasındaki rolüyle en uygun erkek oyuncu mükafatı kolunda Oscar’ı kazanan ve Olağan Şüpheliler’deki rolüyle de en uygun yardımcı erkek oyuncu mükafatını kazanan Spacey, hakkında ortaya atılan argümanlardan daha sonra güç günler geçirmişti. Netflix’in tanınan dizisi House of Cards’tan kovulan Spacey, All the Money in the World sinemasından de uzaklaştırılmıştı.

Spacey ayrıyeten gelecek yıl Londra’da 2005-2013 yılları içinde cinsel taciz ve hücum suçlamalarıyla hakim karşısına çıkacak.