Murat Yakın: Jorge Jesus epey özel bir teknik adam

Hasan

New member
2022 Dünya Kupası’nda G Kümesi’nde yer alan İsviçre Ulusal Ekibi’nde teknik yönetici Murat Yakın, Sabah gazetesine açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir kümede yer aldıklarını söyleyen Murat Yakın, “Dünya Kupası elemelerinde çok güzeldik. Maçtan maça bakacağız zira her maç bizim için bir final üzere geçecek. Düzgün yerleri hedefliyoruz. Brezilya, Sırbistan ve Kamerun maçlarımız var. Kuvvetli bir gruptayız lakin en güzel biçimde hazırlandık.” dedi.

Galatasaray ‘ın golcüsü Haris Seferovic’le ilgili değerlendirmelerde bulunan 48 yaşındaki çalıştırıcı, “İsviçre Ulusal Ekibi olarak Dünya Kupası’na tam manasıyla hazırız. Seferovic’i takıma davet ettik. Onunla geçen hafta görüştüm. ‘Durumun nasıl?’ diye sordum. hiç bir sorunu olmadığını ve oynamaya hazır olduğunu söylemiş oldu. Sıhhat durumu da uygun. Kupa maçlarında Galatasaray’da oynadı, gol de attı. Biz de davet etmek istedik. Ona gereksinimimiz var. Seferovic düzgün bir forvet oyuncusu. Gol yollarında ona güveniyoruz.” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’la ilgili fikirlerini aktaran Murat Yakın, “Fenerbahçe’de top oynamış biri olarak Fenerbahçe’nin bende özel bir yeri var. 2 yılımı geçirdim. Jorge Jesus fazlaca âlâ özel bir teknik adam. Güzel transferler de yaptılar. Antrenör değişikliğinin olumlu yansıdığını görüyorum Fenerbahçe’ye. Çok gol atıyorlar. Arda Güler üzere genç oyuncular için sabır lazım. Anahtar söz katiyen o. Çok çalışmak gerekiyor. Her antrenör bu üslup oyuncuların ekibinde olmasını ister” tabirlerini kullandı.

İlk maç Kamerun’la

İsviçre Ulusal Grubu, 2022 Dünya Kupası’ndaki birinci maçını Kamerun’a karşı 24 Kasım’da oynayacak.

Murat Yakın’ın grubu, Brezilya ve Sırbistan müsabakalarının akabinde turnuvanın küme etabını tamamlayacak.