Nihan Su: Haklı bir galibiyet aldık

Hasan

New member
Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi 12. haftası A Kümesi’nde Fenerbahçe , konuk ettiği Beşiktaş ‘ı 2-1 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde sarı-lacivertlilerin teknik yöneticisi Nihan Su, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Maça epeyce yeterli hazırlandıklarını lisana getirerek kelamlarına başlayan Su, “Kıbrıs’ta yaptığımız devre ortası kampımız epey olumlu geçti. Oyuncularımızı hem mental hem fizikî manada hazırladık bu çabaya. Nitekim rakibe vakit ve alan bırakmadık. Kendi oyunumuzu oynadık, topa sahip olduk, atakta daha üretkendik, ferdi marifetlerimizi ortaya koyduk. Her şeyden kıymetlisi fazlaca âlâ motive oldular, epey istediler ve bugün de haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“Güzel bir aile olduk”

“Biz 5 aylık bir ekibiz lakin her geçen gün büyüyen, çoğalan bir takımız” diyen Nihan Su, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Güzel bir aile olduk. Oyuncularımız öğrenmekten keyif alıyorlar. Bugün kıymetli bir rakiple oynadık. Mazisi olan, oturmuş bir grupla oynadık. Biz de onları en kısa müddette yakalayacağımızı söylemiştik oyuncularımıza. Bugün de onlar dirençli oyunu ortaya koyarak hoş bir galibiyet aldılar.”

“Başkanımıza, yöneticilerimize fazlaca teşekkür ediyorum”

Sarı-lacivertli kulübün lideri Ali Koç ve idare konseyinin kendilerine verdiği takviyeden de bahseden başarılı çalıştırıcı, “Geldiğimiz birinci günden beri gerek bana gerek takımıma gerekse oyuncularımıza hem liderimizin hem idare heyeti üyelerimizin fazlaca önemli dayanağı var. Daima de bağlantı halindeyiz. Bir kez aslına bakarsanız bu biçimde bir projenin hayata geçirilmesi, HeForShe’yi destekleyen kurumsal kimliğimizle de hayli örtüştü. Bana baht verdikleri için Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, liderimize, yöneticilerimize epeyce teşekkür ediyorum. Kızlarımız bu formanın hakkını en güzel biçimde veriyor. Memnunlar burada olmaktan. İnanıyorum ki epeyce hoş başarılara daima birlikte imza atacağız” biçiminde konuştu.

“Taraftarlar dayanaklarına devam etsin”

Son olarak Fenerbahçe taraftarından da bahseden Su, “Onlarsız oyunun eksik kalan bir yanı var. Sağ olsunlar, Türkiye’nin değişik vilayetlerinden buraya kadar takviyeye geldiler. Her birisine hayli teşekkür ediyorum. Takviyelerine devam etsinler. Oyuncularımız bu keyfi ziyadesiyle yaşaması gerekiyor. Hak ettiklerini düşünüyorum. Güzel yoldayız ve daha hoş işler başaracağımıza inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İHA