Örümcek Adam sinemasının direktörü yeni projeden vazgeçti

Bakec

New member
Marvel Studios’un bir daha çekilecek “Fantastik Dörtlü” sinemasının direktörü değişti.

Tom Holland’ın başrolde yer aldığı üç “Örümcek Adam (Spider-Man)” sinemasının direktörü Jon Watts, Marvel Studios’un bir daha çekilmesi planlanan “Fantastik Dörtlü” sinemasını yönetmekten çekildi.

Daily Mail’in haberine nazaran, “süper kahraman filmleri”nden uzaklaşma sonucu alan Watts ve stüdyolar içinde rastgele bir uyuşmazlık kelam konusu değil.

Hem üretimci Marvel Studios birebir vakitte direktör Watts, ayrılığın dostça olduğunu doğruladı, lakin iki taraf da bunun için bir niye göstermedi.

Watts yaptığı açıklamada, “Üç ‘Örümcek Adam’ sineması yapmak benim için inanılmaz ve ömrümü değiştiren bir tecrübeydi. Yedi yıldır Marvel sinema kozmosunun bir modülü olduğum için sonsuza dek minnettarım. yine birlikte çalışacağımızı umuyorum ve ‘Fantastik Dörtlü’nün harika vizyonunun hayata geçtiğini görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Jon Watts…

GİŞE REKORLARI KIRDI

Watts’ın direktörlüğünü yaptığı üç sinema de, büyük gişe yaparak hasılat rekorları kırdı.

200 milyon dolarlık bir bütçeyle, sinemaların en yenisi olan “Örümcek Adam: Meskene Dönüş Yok”, 17 Aralık 2021’de gösterime girdi ve 1,89 milyar dolar hasılat yaparak tüm vakit içinderın en yüksek hasılat yapan altıncı sineması oldu.

İkinci sinema “Örümcek Adam: Konuttan Uzakta”, 160 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında gişede 1.13 milyar dolar hasılat elde etti.

İlk sinema “Örümcek Adam: Meskene Dönüş” de 175 milyon dolarlık bir bütçeyle 880 milyon doların biraz üzerinde hasılat elde etti.

“Fantastik Dörtlü” sinemasının direktörünün yerini alacak kişi ise çabucak hemen açıklanmadı.