Olaylı Oscar gecesinin sunucusu konuştu: “Bu, sizin geceniz olmalıydı”

Bakec

New member
Oscar merasiminin Will Smith’in şiddet gösterisiyle gölgelenmesinden daha sonra bir hayli ünlü reaksiyonunu gösterirken bir açıklama da gecenin sunucularından biri olan Wanda Sykes’tan geldi. Sykes, merasimden daha sonra Chris Rock’ın kendisinden özür dilediğini söylemiş oldu.

94. Oscar Ödül Merasimi, büyük bir heyecanla beklenirken beklenmedik bir skandala sahne oldu. Will Smith, eşi Jada Pinkett Smith’i GI. Jane’e benzeterek espri yapan Chris Rock’a sahneye çıkıp tokat attı. Olayın akabinde Smith’ten merasimi terk etmesi istenmesine karşın oyuncu yerinden ayrılmadı ve birkaç dakika daha sonra da en düzgün erkek oyuncu mükafatını alarak onurlandırıldı.

Gecenin sunucuları içinde yer alan Wanda Sykes, olayla ilgili The Ellen DeGeneres Show’un 30 Mart’taki kısmında mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu: “Chris Rock’ı Guy Oseary’nin partisinde gördüm. Ona yanlışsız yürüdüğümde birinci vakit içinderda benden özür diledi. Ve ‘senin gecen olmalıydı’ dedi. Sen, Amy ve Regina kusursuz bir iş çıkardınız. Çok üzgünüm. Artık, gece daima bununla ilgili olacak.”

“BU SAHİDEN OLUYOR MU?”

Wanda Sykes, olay anını kaçırdığını da belirtti. Ünlü komedyen ve oyuncu, üstünü değiştirmek için karavanına koştuğunu ve Dolby Tiyatrosu’na döndüğünde yaşananları kaçırdığını söylemiş oldu: “Az evvel Will’in sahniçin ayrıldığını gördüm ve herkes sessizdi. Ve daha sonra, Will oturduğu yerden küfür etmeye başladı. Ben ‘bu hakikaten oluyor mu?’ dedim.”

Sykes, merasimden birinin olayın görüntüsünü gösterdiğini belirtti: “Ve arkadaşım Chris için fazlaca makûs hissettim” derken Will Smith’i ve Akademi organizatörlerini de sert bir biçimde eleştirdi:
“O odada kalmasına müsaade vermeleri, şovun geri kalanının tadını çıkarması ve mükafatını kabul etmesini beklemeleri… Bu ne kadar iğrenç? Bu yanlış bir bildiri. Bilirsiniz, birine saldırırsanız, binadan dışarı çıkartılırsınız, hepsi bu. Ancak devam etmesine müsaade vermelerinin iğrenç olduğunu düşündüm.”