Osman Çakmak: “Şampiyonluk Türk milletine armağan olsun”

Bakec

New member
Osman Çakmak: “Şampiyonluk Türk milletine armağan olsun”
2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı kıymetlendiren Ampute Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Osman Çakmak, “En az gol yiyen ekibiz. Yalnızca bir sarı kart gördük. Turnuvanın en kıymetli oyuncusu bizde, asist hükümdarı, gol hükümdarı bizde. Türk milletine armağan olsun. 2022 Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapacağız. Türk milletinin takviyesini istiyoruz” dedi.

Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı şampiyonluk ile taçlandıran Ampute Futbol Ulusal Kadrosu, yurtta coşkuyla karşılanmaya devam ediyor. 2017 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonu olan Ulusal Kadro, son şampiyon unvanı ile gittiği 2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’ndan da kupa ile döndü. Turnuvayı İHA muhabirine kıymetlendiren Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Osman Çakmak, “2017 Avrupa Şampiyonu olduğumuzda, ‘dün dünde kalmıştır, bugünü konuşmak gerekiyor’ demiştim arkadaşlarıma. bu biçimde kadro kaptanıydım. Hoca oldum daha sonrasında da devam ettik. Turnuvayı kıymetlendirecek olursak; bizim için nitekim çok sıkıntı süreçten geçtik. Pandemiydi, sel felaketiydi, depremlerdi, yangınlardı. Yani daima aksilikler vardı. Bu aksilikleri olumlu bir havaya çevirmek lazımdı. Kadronun ağabeyi, başkanı, koçu, hocası olarak bunu anlatmaya çalıştım. Alanda yeni idman teknikleri, yeni idman metotları ve fazlaca âlâ bir aile ortamı oluşturdum. Gittiğimizde de turnuvanın en renkli, en keyif veren, en dinamik kadrosunu kurduk. Futbolun ihtiyaçlarını yapan, 3 saniye daha sonra topu kendisine alıp yorulan grup bizdik ve şampiyon olan grup da biziz” sözlerini kullandı.

“Türk milletine armağan olsun”

Şampiyonaya epey ağır tempo ile hazırlandıklarını kaydeden Teknik Yönetici Çakmak, “En az gol yiyen ekibiz. Yalnızca bir sarı kart gördük. Turnuvanın en kıymetli oyuncusu bizde, asist hükümdarı, gol hükümdarı bizde. Türk milletine armağan olsun. 2022 Dünya Kupası’na mesken sahipliği yapacağız. Türk milletinin dayanağını istiyoruz. 2022 Dünya Kupası’na konut sahipliği yapacağız. Türk milletinin takviyesini istiyoruz. Ancak şunu da söylemek istiyorum; bu mesken sahipliği için sponsora muhtaçlığımız var. Her şeyi devletten beklemeyelim. Biz de devlete gönüllülük aslı ile çalışıyoruz. Devlet bizi ödüllendiriyor. Ancak federasyonumuz ve kulüplere dayanak olalım. İş beşerlerine söylüyorum. Gelin el birliği ile hoş bir turnuva yapalım. Gelen ülkeleri hoş ağırlayalım. Topu onlara vermeyelim, onları yormayalım şampiyon olan grup biz olalım” biçiminde konuştu.

Ömer Güleryüz: “Hedeflerimizi Dünya Kupası’na gerçek çevirdik”

2020 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasının en pahalı oyuncusu seçilen Ampute Ulusal Ekip futbolcusu Ömer Güleryüz, “Güzel bir turnuva geçirdik kadro halinde. Hocalarımı ve arkadaşlarımı kutluyorum sahiden. İnanarak gittik Polonya’ya. Son Avrupa Şampiyonu bizdik ve şampiyonluğumuzu bırakmadık, son Avrupa Şampiyonu olarak da geri döndük. İspanya maçının bitiş düdüğü ile bir arada amaçlarımızı Dünya Kupası’na yanlışsız çevirdik. Bu hoş karşılama ve kutlamalar bittikten daha sonra Dünya Kupası için çalışmalara başlayacağız. Tek eksiğimiz olan Dünya Kupası, inşallah ülkemizde düzenlenecek ve inşallah ülkemizden göndermemeyi hedefliyoruz. Sahiden her futbolcunun her başarılı atletin coşkulu bir karşılama hayali vardır. Hocamız hoş bir röportaj vermişti, ‘bu ülke Falcao’yu Van Persie’yi karşılıyorsa bize de hayli hoş bir karşılama yapar’ diye. Sahiden havaalanına indiğimiz andan itibaren epey hoş karşılamalar oluyor ve bu bizi fazlaca gururlandırıyor” diye konuştu. – ANKARA