Rıdvan Dilmen’den bomba Mesut Özil açıklaması: Barcelona istiyor!

Hasan

New member
Ünlü futbol adamı, Fenerbahçe efsanesi Rıdvan Dilmen, Sports Digitale’de Mesut Özil ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mesleği boyunca hem Real Madrid birebir vakitte Arsenal formalarıyla sayısız büyük maça çıkan Mesut Özil, şiddetli Galatasaray deplasmanında kalitesini bir sefer daha gösteren Özil’i Barcelona’nın transfer etmek istediğini lisana getiren Dilmen, deneyimli oyuncunun ise futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istediğini belirtti.

‘Abidal’in Mesut’la ilgilendiğini ve aradığını ben biliyorum, yanındaydım’

Eric Abidal’in Mesut’u aradığını birebir kendisinin bildiğinin altını çizen deneyimli yorumcu, ”Barcelona, Mesut Özil’i transfer etmek istiyor. Orada biraz transfer sorunu var. Finansal Fair Play… Sportif Yönetici Eric Abidal’in Mesut’la ilgilendiğini ve aradığını ben biliyorum, yanındaydım aslına bakarsanız. Barcelona’nın düşündüğü bir oyuncuyu biz oynatamadık bugüne kadar, randıman alamadık. Katar diyorlar ya asla gitmedi transfer görüşmesine. Bir tane önemli isteyen kulüp oldu, o da Barcelona.” diye konuştu.

En son 9. haftadaki Trabzonspor uğraşında 11’d e olan ve daha sonrasında daima kulübede bekletilen kaptan Mesut Özil, derbide 11’e dönüp, golünü attı, fark yarattı.

”Ben futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istiyorum’ diyor’

Özil’in Fenerbahçe’den ayrılmayı düşünmediğine parantez açan Dilmen, ”Burası Fenerbahçe. Mesut Özil de epeyce kıymetli bir paha. Oynaması da lazım fakat Mesut da hayata şöyleki bakıyor, benim de epey hoşuma gidiyor. Fenerbahçe’yi o kadar fazlaca seviyor ki… Sevmeli de biz epey büyük bir kulübüz. Mesut’un da 30’lu yaşları geçti artık. Geldiği kulüp de Fenerbahçe. Emin olun Real Madrid’ler, Arsenal’ler falan var lakin burayı tıpkı kapasitede görüyor. örneğin ben diyorum ki: güzel bir transfer teklifi… ‘Aman hocam, sakın’ diyor. ‘Ben futbolu Fenerbahçe’de bırakmak istiyorum’ diyor. Onun için Mesut da bu kulübün, formanın değerini bilecek.” tabirlerini kullandı.

‘Allah nasip etti Fenerbahçe’me geldim’

Galatasaray derbisi daha sonrası yaptığı açıklamada Fenerbahçe ile büyüdüğünü belirten Özil, ”Ben Fenerbahçe’m ile büyüdüm. Küçüklüğümden beri maçları izlerdik bilhassa derbileri seyrederdik. Allah nasip etti Fenerbahçe’me geldim, çubuklu formasını giyebildim ve burada da gol atmak beni hayli epey keyifli etti.” diye konuşmuştu.