Rik Elfrink: Fenerbahçe, Bruma’nın bonservisini almak zorunda

Hasan

New member
Samatta, Tisserand, Max Meyer ve Steven Caulker ile yolların ayrılması daha sonrası yabancı sayısı 18’e düşen Fenerbahçe ‘de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sayıyı düşürmek için çabalayan Kanarya’da dönem başı PSV Eindhoven’dan kiralanan Bruma ile de yolların ayrılacağı sav edilirken Hollanda’dan sıcak bir haber geldi.

Hollandalı gazeteci Rik Elfrink, Portekizli kanat oyuncusunun mesleğine Fenerbahçe’de devam edeceğinin altını çizdi, şahsi toplumsal medya hesabından “Fenerbahçe, Bruma’yı zarurî satın alma unsuruyla kiraladı. Fenerbahçe küme düşmezse, Bruma’nın bonservisini almak zorunda.” tweetini attı.

Zorunlu satın alma opsiyonu 4 milyon Euro olan ve çabucak hemen beklentileri karşılamakta zorlanan Bruma, Fenerbahçe’de çıktığı 5 maçta gol katkısı veremedi, 1 asistle oynadı.

Zorunlu satın alma opsiyonu 4 milyon Euro olan Bruma, Fenerbahçe formasıyla şu ana kadar çıktığı 5 maçta gol katkısı veremedi, 1 asistle oynadı.

hemen çabucak beklentileri karşılamakta zorlanan 27 yaşındaki oyuncu, transferi daha sonrası süreçle ilgili konuşmuş, ” Transfer sürecinde hocamızdan bir telefon aldım. Kendisi bana beni istediğini söylemiş oldu, kulübün bu yılki gayelerinden bahsetti. Ben de buraya gelmek istedim. Fenerbahçe aslına bakarsanız büyük bir kulüp, ben de bu gruba katkı sağlamak için buradayım. Umarım oyuncular en yeterli performanslarında olur ve maksadımıza ulaşırız” tabirlerini kullanmıştı.