Shakhtar Donetsk ekip kaptanı Andriy Pyatov: Savaş bir an evvel bitmeli

Hasan

New member
Fenerbahçe , dostluk maçında Ukrayna temsilcisi Shakhtar Donetsk’i 1-0 mağlup ederken, karşılaşmanın akabinde Shakhtar Donetsk’in ekip kaptanı Andriy Pyatov, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Shakhtar Donetsk’in ekip kaptanı Andriy Pyatov, “Fenerbahçe grubuna konut sahipliği için teşekkür ediyorum. İkinci bildiri olarak da, 4 yaşında, sığınakta, 55 gündür bombalardan kaçan kız hakkında konuşmak istiyorum. Annesi, askeri bir hekim. 21’inci yüzyılda Avrupa’da hala çocuklar bombalardan dolayı ölüyor. Bunun bir an evvel son bulmasını umuyorum. Savaş bir an evvel bitmeli, Rusya ülkemizden gitmeli. Çocukların ölmesine bir son bulmamız gerekiyor. Bu kabul edilemez” diye konuştu.

“13 yıl evvel burada fazlaca memnunduk, bu sefer büsbütün farklı bir sebeple buradayız”

Shakhtar Donetsk’in UEFA Kupası’nı kazandığı stadyuma bir defa daha geri döndüğünün hatırlatılması üzerine Pyatov, “Bu sefer büsbütün farklı bir emelle buradayız. 13 yıl evvel burada kupa kazandığımızda fazlaca memnunduk. Çok hoş anılarımız var. Lakin bu sefer büsbütün farklı bir sebeple buradayız. Bugün futbolu düşünmüyoruz, ülkemizdeki durumu, ülkemizdeki insanları düşünüyoruz. Fenerbahçe Kulübü’ne bizi burada ağırladıkları için epey minnettarız. Dünyaya vermek istediğimiz bildirisi veriyoruz. İnsanların ülkemizde olanları biraz daha bilmelerini sağlıyoruz bu usul maçlarla” sözlerini kullandı.

“Futbolu düşünmek hayli güç, mümkün değil”

Pyatov kelamlarını şöyle noktaladı:

“Dün uyandığımda şunu öğrendim ki, Lviv bombalandı ve orada 4 kişi ölmüştü. Bunlardan birisi çocuktu. Bugün uyandığımda farklı kentlerin bombalandığını öğrendim. Futbolu düşünmek epeyce güç. Mümkün değil. Avrupa ülkelerinin takviyesini hissediyoruz, epeyce fazla hazırlık maçı teklifi alıyoruz. aslına bakarsanız ulusal gruba katılacağım. İskoçya karşısında oynayacağız eleme maçının hazırlıklarını yapacağız. UEFA Lideri Ceferin’in takviyelerini de hissediyoruz. Kendisi kamp yapmamız konusunda bize dayanak oluyor. Farklı yerlerden takviyeler alıyoruz, bu biçim tertiplerden toplanan paralar da muhtaçlık sahipleri ve çocukları desteklemek için kullanılacak.”

DHA