Sir Paul McCartney’den samimi açıklamalar: “Rolling Stones’tan daha iyiyiz”

Bakec

New member
Beatles efsanesi Sir Paul McCartney, verdiği son röportajda birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. McCartney, ezeli rakipleri Rolling Stones’u gaye alarak “iş müzik yapmaya geldiğinde bizim ağımız onlarınkinden biraz daha genişti” dedi.

The New Yorker ile yaptığı röportajda Sir Paul McCartney’in maksadında Rolling Stones vardı. Rolling Stones’un solisti Mick Jagger’ın geçen yıl küme hakkında şakalaşarak konuşmasının akabinde McCartney de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Sir Paul McCartney, Rolling Stones’u “bir blues cover grubu” olarak tanımladı ve Beatles’ın daha geniş bir müzikal tesir yelpazesinden yararlandığını tez etti.

McCartney geçen yılda Howard Stern ile yaptığı bir röportajda, Rolling Stones’un “Beatles’ın daha âlâ olduğunu” söylemişti. Buna karşılık olarak da Jagger şöyle yanıt vermişti: “İnanılmaz bir biçimde bir küme hâlâ stadyumlarda çalıyor ve öteki küme yok.”

Tüm vakit içinderın en başarılı kümelerinden ikisi olan Beatles ve Rolling Stones, 1960’larda çoklukla birbirleriyle rekabet halinde olsalar da aslında dostça ilgiler arasındaydiler.

Sir Paul McCartney

AYRILMAK İSTEYEN JOHN’DU

Son röportajında Sir Paul McCartney, “Bunu söylemeli miyim emin değilim, lakin onlar bir blues cover kümesi, Stones bu biçimde bir şey. Sanırım bizim ağımız onlarınkinden biraz daha genişti” dedi.

McCartney geçtiğimiz günlerde BBC ile yaptığı öteki bir röportajda da Beatles’ın bitişinden John Lennon’u sorumlu tutmuştu.

Beatles efsanesi ayrılık için şunları söylemiş oldu: “Bölünmeyi ben başlatmadım. Sorumlu, bizim Johnny’mizdi. John bir gün odaya girdi ve ‘Beatles’tan ayrılıyorum’ dedi. Aslında asıl sıkıntı, John’un Yoko ile yeni bir hayat kurmasıydı. Bununla tartışamazdınız. ömrümün en güç periyoduydu. Bu benim grubumdu, bu benim işimdi, bu benim yaşamımdı, devam etmesini istedim. çok düzgün şeyler yaptığımızı sanıyordum; Abbey Road, Let It Be… Ve devam edebileceğimizi düşündüm.”