Siyasetten daha sonra kendini sanata adadı

Bakec

New member
Bu yıl üçüncü sefer kapılarını açan İstanbul Sanat ve Antika Fuarı, 17 Kasım’da başladı. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Stant Sarayı’nda 17 Kasım’da saat 18.00’de yapılan resmi açılış merasiminin akabinde İstanbul Sanat ve Antika Fuarı, 21 Kasım tarihine kadar 11.00-20.00 saatleri içinde ziyaret edilebilecek. Fuarda ressam Burcu Özcan ile Mohammad Javad Ebadati isimli Sam Sare lakaplı İranlı heykeltıraşın çalışmaları Karl Ein Arka Gallery platformunda uzun vakit daha sonra birinci sefer sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanat dünyasında merakla beklenen Çift Başlı Kartal eser de fuarda meraklıları için sergileniyor.

“DOĞADAN İLHAM ALDIM”

Fuarın sürpriz ismi ise DSP Eski Genel Lideri Zeki Sezer oldu. Sezer, sanat merakıyla ilgili SÖZCÜ’ye şu açıklamaları yaptı:

“Resme merakım siyaset dönemimde başlamıştı emeklilik sürecinde fotoğraf yapmaya vaktim oldu. Arkadaşlar da stant açalım teklifinde bulundu kabul ettim.

Siyaset yaptığım periyotta de figürler, portreler çizer ve boyardım. Emekli olduktan daha sonra sanata daha fazlaca vakit ayırmaya başladım. Bu fuara da tabiat fotoğraflarımla katılacağım. Tabiat bütün sanatkarların ilham deposudur, bu niçinle temamı tabiat olarak belirledim. kimi vakit epeyce hoş bir görünüm gördüğümde o an eskiz yapıyorum konuta gidince de boyuyorum. Fuar başlamadan bir yapıtım satıldı. 10’a yakın fotoğrafla katılacağım.

Bülent Ecevit, genel lider seçildiğimde beni desteklemişti ve o gün bana sanatçı demişti. Onun üzere bir bedel bana sanatçı dedikten daha sonra sanat icra etmek benim için bir misyon oldu.”

Fuara yapıtları ile katılan öteki isimler ise şöyleki: Ayşegül Öncel, Canan Aydoğmuş, Lale Öztürk, Banu Yasin, Ceylan Memnun, Süreyya Acar, Bülent Şavkın ve Işık Barutçu…