Stephen King romanı ‘Later’ dizi oluyor: Başrolde Lucy Liu yer alacak

Felaket

New member
Stephen King’in geçen sene Hard Case Crime tarafınca yayımlanan cürüm romanı ‘Later’ dizi oluyor. Blumhouse tarafınca çekilecek uyarlamanın başrolünde “Kill Bill” sinemasıyla tanınan oyuncu Lucy Liu yer alacak.

Kayıp Rıhtım’ın Deadline’dan aktardığına bakılırsa, senarist koltuğunda “True Blood” ve “Jessica Jones” üzere üretimlerle tanınan Raelle Tucker’ın yer aldığı proje, bir yayıncı temsilcisi olan Tia’nın macerasını husus alıyor.

İKİ UYARLAMA BİRDEN GELİYOR

Daha öncesinde ‘Carrie’, ‘It’, ‘Hayvan Mezarlığı’ üzere kült yapıtlarının adaptasyonları izleyicilerle buluşan Stephen King şu sıralar Jason Blum ile bir arada kendisinin yazdığı ‘Mr. Harrigan’s Phone’ isimli kısa hikayesinden uyarlanan yeni bir diziyi Netflix ekranlarına getirmek için çalışıyor. ‘Later’ romanı ile birlikte Jason Blum ile iki farklı kitabının uyarlamasını yapan müellif, “Jason Blum ile yıllardır çalışmak istiyordum ve artık onunla İKİ projede çalışıyorum. Yürü be!” sözlerini kullandı.

Blum ise King’in açıklaması üzerine, “Ben daha doğmadan evvel bile Stephen King ile bir arada çalışmak istiyordum. Birinci duyar duymaz bunun imkânsız olduğunu düşünüyorsunuz, ta ki karşınızdakinin Stephen King olduğunu hatırlayana kadar” dedi.