U11 Can Bartu Turnuvası’nda şampiyon Inter

Hasan

New member
Fenerbahçe ‘nin hem futbolda tıpkı vakitte basketbolda formasını giymiş, tarihte birincilere imza atmış simge figürü Sinyor Can Bartu’nun isminin verildiği üçüncü turnuvası ulusal ve milletlerarası iştirakçilerle düzenlendi. Azerbaycan, Bulgaristan, İspanya, İtalya ve Türkiye’den toplamda 16 grubun yer aldığı Memleketler arası U11 Can Bartu Turnuvası’na; FC Internazionale Milano (İtalya), Juventus Football Club (İtalya), CSKA Sofia (Bulgaristan), Neftçi Bakü PFK (Azerbaycan), Club Atletico De Madrid (İspanya), Villarreal Club de Futbol (İspanya), Fenerbahçe, Beşiktaş , Galatasaray , Altınordu, Göztepe, Altay, Manisa FK, Adana Demirspor, Başakşehir FK, Gölcük Karadeniz Spor Kulübü katıldı.

U11 atletlerinin kıyasıya çabasına sahne olan müsabakalar kararında Inter ile Galatasaray finale çıktı. Çabadan 2-0 üstünlükle ayrılan Inter, şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Milletlerarası U11 Can Bartu Turnuvası’nda Galatasaray ikinci sırada yer alırken, Atletico Madrid üçüncü sırayı elde etti.

TAHİR KARAPINAR: HER AY BİR TURNUVA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Fenerbahçe Futbol Akademi Genel Koordinatörü Tahir Karapınar, epeyce heyecanlı ve keyifli olduklarını tabir ederek, “Kulüp tarihimizde birinci kez bu biçimde bir tertip yapılıyor herbiçimde. Bu Fenerbahçe’nin büyüklüğünü gösteriyor. Avrupa’dan kulüpler teklifimizi ikiletmeden geldiler. Burada onları ağırladık, misafirperverlik gösterdik ve epey keyifli oldular. Bizim çocuklarımızın hayallerini genişletmemiz gerekiyor. Avrupa’dan rakipleriyle oynadılar, kendi düzeylerini gördüler. Bizim için fazlaca hoş bir turnuva geçti. İnşallah bu üslup tertiplerin devamını getiririz diye düşünüyorum. Gelişmeleri için de bu çeşit maçları oynamaları gerekiyor. Geçen ay da Almanya’daydık. Her ay bir turnuva yapmayı düşünüyoruz. Ali Koç ve idaresi nazaranve geldikten bu yana altyapıya epey ehemmiyet veriyor. Biz de bunun şuurundayız ve epeyce çalışıyoruz. Buradan oyuncular da çıkıyor, hayli mutluyuz” dedi.

GÜLER BARTU: BENİM İÇİN BİR GURURDU BUGÜNÜ YAŞAMAK

Can Bartu’nun eşi Güler Bartu ise epey hoş bir atmosfer olduğunu lisana getirerek, “Uluslararası bir turnuva düzenlendi Can Bartu ismine. Kulübümüzün genç atletlere ne kadar kıymet verdiğini gösteriyor. Liderimize, kulübümüze fazlaca teşekkür ediyorum. Benim için bir gururdu bugünü yaşamak. A kadromuza da şampiyonluk diliyorum” diye konuştu.

DHA