Ünlü country müzikçisi Dolly Parton yeni albümünde Led Zeppelin’i istiyor

Bakec

New member
Amerikalı country müzikçisi Dolly Parton son vakit içinderda stilini değiştirerek rock müziğe geçiş yapıyor.

Country müzik tarihinin en tanınmış müzikçilerinden biri olan Parton, rock müziğe olan teşebbüsünün detaylarını deklare etti. 76 yaşındaki Amerikalı şarkıcı-söz muharriri, Led Zeppelin’den Robert Plant ve Jimmy Page’i yakında çıkacak albümünde Stairway to Heaven’ın cover’ı için bir daha bir ortaya getirmeyi hedefliyor.

Parton, NBC’de Jimmy Fallon’ın programına katıldığında Rolling Stones’tan “I can’t get no satisfaction” ve Lynyrd Skynyrd’den “Free Bird” üzere müzikleri cover’layacağını söylemiş oldu.

Led Zeppelin

Parton, Fallon’a “Artık bir rock yıldızıyım, o denli diyorlar. Rastgele bir tartışma başlatmak niyetinde değildim ancak beni Rock & Roll Onur Listesi’ne sokmak istediklerini söylemiş olduklerinde, bunun her vakit tüm hayatlarını rock’n’roll olmak için çalışarak geçiren beşerler için olduğunu düşündüm. Country Music Hall of Fame’de Led Zeppelin’i bakılırsamezsiniz… Bunu yapabilecek olsalar da…” dedi.

Parton rock albümü için de şunları söylemiş oldu: “Her vakit bir rock kaydı yapmak isteyebileceğimi düşünmüştüm, zira kocam bir rock’n’roll manyağı. Şayet bunu yapacaksam, artık tam vakti diye düşündüm. Birtakım şahane ikonik müziklerimiz olacak.”